Kaq vite mbush sot Ardit Gjebrea

By

Dita e sotme është e veçantë në kalendar për prezantuesin dhe artistin Ardit Gjebrea.

Ky i fundit feston sot ditëlindjen.

Por sa vite mbushë Arditi që ka një ‘jetë’ në skenë dhe vazhdon të mbetet po i njejti, energjik e me shpirt rinor?

Sipas biografisë zyrtare, Gjebrea është lindur me 7 Qershor 1963 duke mbushur sot 56 pranvera.

Festën e ditëlindjes, Arditi ka zgjedhur ta kalojë me bashkëshorten, vajzën dhe tërë ‘familjen e dytë’, atë të stafit të programit ‘E diela shqiptare’.

Në rrjete sociale, Gjebrea ka shprehur mall për të birin, Jonin i cili bashkë me personin e zemrës është zhvendosur tash e një kohë përtej oqeanit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. /Prive.al

View this post on Instagram

Familja #edielashqiptare

A post shared by ardit gjebrea (@arditgjebrea) on

Artikuj të ngjashëm