Kaq pranvera mbushë sot Vlora Çitaku!

By

Është një prej figurave më të njohura të politikës kosovare.

Vlora Çitaku ka vite që shërben në sferën publike me pozita të ndryshme.

E kemi parë zëvendësministre e Ministre teksa tash edisa vite ajo ushtron detyrën e Ambasadores së Kosovës në SHBA.

E dita e sotme ka qenë e veçantë në kalendar për Ambasadoren.

Vlora feston ditëlindjen dhe me këtë rast, urimet kanë qenë të shumëta. Por sa vite mbushi Vlora?

Ambasadorja, e lindur në 1980-tën mbushi 38 pranvera, sot.

Edhe 100! /Prive.al

Artikuj të ngjashëm