Kapiteni Lorik Cana solidarizohet me familjet e viktimave në Francë

By

Sulmet e kordinuara masive në Paris të Francës që po vazhdojnë ende kanë shokuar opinionin publik gjithandej.

Ndër të parët shqiptarë që ka reaguar në lidhje me këtë zhvillim tragjik është kapiteni i kombëtares Lorik Cana.

Ky i fundit përmes një postimi në Facebook lutet për Francën duke u shprehur në gjuhën frënge se ‘Mendjet tona janë me familjarët e viktimave’.

Kujtojmë se një pjesë të karrierës dhe jetës së tij kapiteni e ka kaluar atje e poashtu tani është pjesë e ekipit të Nantes. /Prive.al/

Screenshot_2015-11-14-00-11-46

Artikuj të ngjashëm