Kanye ‘Ye’ West zotohet se do të kthejë familjen e tij

By

Ye është zotuar të jetë aty për familjen e tij këtë sezon festash.

Të mërkurën, reperi, i njohur më parë si Kanye West, tha se dëshiron të “rivendësojë” familjen e tij me ish gruan Kim Kardashian dhe katër fëmijët e tyre, North, Saint, Chicago, Psalm. Ai ndau planet e tij për një pajtim të mundshëm gjatë vizitës në LA, ku mbajti një fjalim plot pasion për rëndësinë e të qenit me njerëzit e dashur.

“Tani është koha për të rivendosur familjet këtë ditë falendërimi. Gjithçka ka të bëjë me rivendosjen e familjes,” tha ai. “Këtë mëngjes u ndjeva kaq i bekuar që u zgjova, u stërvita dhe isha në gjendje të shkoja me makinë në shtëpinë time dhe të shihja gruan dhe fëmijët e mi”.

Ai vazhdoi, “Kjo është e drejtë. Unë thashë gruan time dhe fëmijët e mi, dhe unë dua që të gjithë të luten për familjen time”.

Duket se reperi ka ndërmend të rikthehet me Kim, e cila së fundmi filloi të takohej me komedianin e ‘Saturday Night Live’ Pete Davidson. Ai tha se beson se njerëzit mund të ndryshojnë, duke shpjeguar, “Tregimi që Zoti dëshiron është që ju të shihni se gjithçka mund të shpengohet në të gjitha këto marrëdhënie. Ne bëmë gabime. Unë kam bërë gabime”.

“Kam bërë publikisht gjëra që nuk ishin të pranueshme si bashkëshort”, pranoi ai. “Por unë jam këtu për të ndryshuar atë narrativë”.

Kim dhe Ye u ndanë në fillim të këtij viti, Kim mbajti shtëpinë e tyre prej 23 milionë dollarësh në Hidden Hills. Megjithatë, Ye tha në fjalimin e tij se ai ka një “shtëpi pikërisht pranë” banesës së tyre të mëparshme, në mënyrë që të mund të jetë “pranë fëmijëve të mi sa më shumë që të jetë e mundur”.

“Po bëj gjithçka për të qenë pranë situatës”  , tha interpretuesi i Donda.

I nominuari për Grammy shpjegoi se ai po përpiqet të shprehet në “mënyrën më të arsyeshme” dhe “më të qetë të mundshme”, duke shtuar se ai mendon se është e rëndësishme të diskutohet kjo temë në mënyrë që njerëzit të shohin rëndësinë e bashkimit të familjeve. “Unë po e them këtë sepse nëse armiku mund ta ndajë Kim Ye, do të ketë miliona familje që mendojnë se ndarja është në rregull”.

Ye më parë është shprehur se nuk është gati të heqë dorë nga martesa e tijme Kim. “Unë do të shpëtoj familjen time dhe të mbaj familjen time. së bashku”.

Ai shtoi se katër fëmijët e tyre “duan që prindërit e tyre të qëndrojnë së bashku”.

Por një burim i afërt me Kim tha për E! News në nëntor se nga ana e Kim, “Nuk ka asnjë shans për pajtim në këtë pikë”.

Një burim i dytë vuri në dukje se Kim “u përpoq për një kohë të gjatë” për ta bërë martesën e tyre të funksiononte, por përfundimisht “arriti pikën e saj të thyer”.

Artikuj të ngjashëm