Kanye West thotë se ai ende dëshiron të jetë me gruan e tij

By

Kanye West tha se ai ende “dëshiron të jetë” me Kim Kardashian, pavarësisht procedurave të tyre të divorcit në vazhdim.

Në një intervistë të re, e cila duket se është regjistruar muajin e kaluar, por e publikuar të enjten, reperi “Donda” kritikoi “Saturday Night Live” për portretizimin e ndarjes së tyre dhe pranoi se dëshiron të pajtohet.

‘SNL’ që e bën gruan time të thotë ‘unë e divorcova’ në TV, unë as që i kam parë letrat. Ne as nuk jemi divorcuar,” tha ai për “Drink Champs” të Revolt TV.

“Nuk ka shaka me mua. Fëmijët e mi duan që prindërit e tyre të qëndrojnë së bashku. Unë dua që ne të jemi bashkë”.

West, 44 vjeç, fajësoi gjithashtu median dhe ekipin e Kardashian për “promovimin” e idesë së divorcit dhe për t’u futur në “veshin” e yllit të realitetit me idetë e shfaqjeve të reja televizive.

“Ka një publicist që është mirë me të,” shtoi West. “Unë nuk grindem me të. Unë nuk dua të kaloj shtëpinë tonë, dhe as me disa prej dadove nuk grindem”.

Page Six dha lajmin në fillim të janarit se Kim do t’i jepte fund martesës së tyre. Ajo në fund paraqiti kërkesën për divorc nga reperi në shkurt pas shtatë vitesh martesë dhe katër fëmijëve: North, 8, Saint, 5, Chicago, 3 dhe Psalm, 2.

Ata kanë mbetur ish-shoqërues ose një çift i martuar, siç do të preferonte West gjatë gjithë divorcit, me West që e ndihmoi Kim me riemërtimin e KKW Beauty dhe përgatitjen e saj “SNL”, megjithëse padyshim që atij nuk i pëlqeu një pjesë e skenarit përfundimtar.

Pavarësisht dëshirës së West, Kardashian gjatë kësaj kohe është parë me Pete Davidson.

Duke qenë se intervista ishte regjistruar më parë, West nuk mund të komentonte për romancën e përfolur të yllit të “Keeping Up With the Kardashians” me Davidson.

Artikuj të ngjashëm