Kanye West po hetohet nga policia si i dyshuar

By

Kanye West, i njohur gjithashtu tani si Ye, është emëruar si i dyshuar në një raport konfrontimi fizik të marrë nga departamenti i policisë së Los Angelesit në orët e para të mëngjesit të së enjtes, pas një incidenti që ndodhi jashtë “Magazinës Soho”, në një klub nate. West nuk është arrestuar, konfirmoi Variety të enjten.

‘Fox 11’ i LA fillimisht e shpërndau lajmin, duke pretenduar se reperi, 44 vjeç, goditi me grusht një fans që i kërkoi autograf.

Duke cituar burime të zbatimit të ligjit, TMZ raportoi se incidenti ndodhi rreth orës 3 të mëngjesit dhe po hetohet si një konfrontim fizik, që mbart një dënim maksimal prej gjashtë muajsh burg.

Lajmi vjen një ditë pasi organizatorët për festivalin muzikor Coachella konfirmuan West si përformues për koncertin e prillit 2022 së bashku me emra të njohur si: Billie Eilish dhe Harry Styles.

Ky nuk është rasti i parë që Kanye West ka probleme me organet zbatuese të ligjit.

Në mars të vitit 2014, West nuk mori një akuzë kundërvajtëse të konfrontimit fizik me një fotograf, të cilin ai e sulmoi gjatë një tufe paparacësh në LA në korrik të vitit 2013. Incidenti, në të cilin West u përpoq të largojë kamerën nga duart e burrit, është xhiruar në video. Si pjesë e provës së tij, West iu kërkua t’i nënshtrohej 24 seancave të menaxhimit të zemërimit, të kryente 250 orë shërbim në komunitet dhe t’i paguante dëmshpërblim viktimës.

Artikuj të ngjashëm