Kanye West në lidhje dashurie?

By

Kanye West është në lidhje me modelen Vinetria, thotë ekskluzivisht Page Six.

Burimet thonë për Page Six se reperi i “Flashing Lights” i cili tha në një intervistë të regjistruar muajin e kaluar se dëshiron të jetë ende me gruan e larguar Kim Kardashian është “lidhur me” Vinetria “për një kohë tani”.

Na është thënë gjithashtu se Vinetria ishte në Miami me West kur ai regjistroi intervistën tashmë virale “Drink Champs” dhe u pa me të fundjavën e kaluar.

Situata e tyre duket se po merr një kthesë më serioze tani, megjithatë, pasi West 44 vjeç dhe Vinetria 22 vjeç, morën pjesë në ngjarjen e tyre të parë publike së bashku këtë fundjavë: ndeshjen debutuese të basketbollit të Donda Academy në Minneapolis.

Dyshja u fotografuan në oborr teksa po shijonin lojën së bashku, siç shihet në fotot dhe videot e shpërndara në rrjetet sociale.

Kjo shënon romancën e dytë publike të West që kur Kardashian paraqiti kërkesën për divorc nga ai në shkurt, pas shtatë vitesh martesë dhe katër fëmijëve së bashku: North, 8, Saint, 5, Chicago, 3 dhe Psalm, 2 vjeç.

Vinetria, 22 vjeç dhe West, 44 vjeç, kanë qenë “të lidhur për një kohë tani”, na thonë burimet.

Pas ndarjes, West u takua shkurtimisht me Irina Shayk, megjithëse burimet pohuan se ata ishin thjesht miq që njiheshin për një kohë të gjatë. Ndërkohë, së fundmi Kardashian ka ndezur thashetheme për romancë me yllin e “Saturday Night Live”, Pete Davidson.

Burime shtesë i thanë Page Six më herët të dielën se Kardashians janë “të shqetësuar” për West pasi lidhja e re e Kim me Davidson vazhdon të nxehet.

“Të gjithë në familje janë të shqetësuar se si do të reagojë Kanye ndaj Kim duke kaluar kaq shumë kohë me Pete”, tha një burim. “Kanye kohët e fundit tha se ai ende dëshiron të jetë me të, kështu që ai nuk mund ta marrë këtë mirë”.

Artikuj të ngjashëm