‘Kam qarë, nuk haja’, Angela rrëfehet për mediat rumune

By

Modelja shqiptare Angela Martini ka dhënë së fundmi një intervistë ekskluzive për dramën me bashkëshortin e saj për një prej mediave rumune.

Ajo ka rrëfyer për “Antena Stars” të gjithë ngjarjen e arrestimit të burrit të saj Dragos në Greqi përgjatë pushimeve.

“Ishim me miq në restorant dhe një person në rroba civile jo si polic, nuk e kishim parë më herët, erdhi tek bashkëshorti im dhe i tha: “A je Dragos Savulescu”. Reagimi i parë, e ula poshtë burrin kur u ulë dhe i thashë atij: “Më trego letrat”.

Kam avokatët më të mirë në botë në të gjithë botën, të kompanive më të mira për mbrojtje juridike. Me të gjithë që jemi konsultuar kanë thënë kjo [rasti] është shaka. Kjo nuk është e drejtë. Është abuzim i madh. Po flasim për një ngjarje të para 19 viteve. 2002. Burri im ishte 28 vjeç, sot është gati për t’u bërë 48. Kjo çfarë po flasim ishte çështje politike për shkak të përfshirjës së një prej njerëzve. Dragos ishte një nga 36 njerëzit. Ai u përfshi disi sepse s’ka prova për Dragos”.

 

Tutje në intervistë, pasi sqaroi rastin, Angela ka folur për burrin e saj në superlativ.

“Ai është dashuria e jetës time. Po të ishte ndryshe, nuk do kaloja nëpër këtë ferr” – u shpreh Martini.

E pyetur nëse është e lumtur ajo u shpreh se është mirënjohëse.

“Edhe po të ma thoshte Dragos në fillim një ngjarje të tillë si film unë sërish do shkoja pas tij prapë” – deklaron Martini.

“Ishte e vështirë por e përballova ndryshe. Nuk po them se s’ka pasur momente kur kam qarë, kur nuk haja, isha e stresuar por sa gjatë mund ta bësh këtë? Duhet të luftosh apo të qash dhe të mos bësh asgjë. Zgjodha të luftoj. Jam krenare me karakterin tim. Nuk ja vlen asgjë më shumë se lufta për të vërtetën dhe dashurinë” – përfundon bukuroshja. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm