Kaltrina Krasniqi shpallet regjisorja më e mirë në “PriFest”

By

Dje u mbajt ceremonia e përmbylljes së edicionit të 14-të të “PriFest”, e cila u transmetua drejtpërsëdrejti në Klan Kosova.

Në kuadër të çmimeve të ndara ai për regjisoren më të mirë shkoi për regjisoren Kaltrina Krasniqi.

Krasniqi pati sukses të madh me filmin “Vera Andrron Detin”, duke qenë pjesëmarrëse dhe fituese nëpër festivale të ndryshme botërore.

Ky film madje e bëri edhe hapjen e edicionit të 14-të të “PriFest”, përcjell KultPlus.

 

Artikuj të ngjashëm