Ka një arsye pse Kylie Jenner veshi fustan nusërie në Met Gala

By

Kylie Jenner mund të ketë marrë pjesë në Met Gala 2022 pa “dashurinë” e saj, Travis Scott, por ajo gjithsesi solli atmosferë nusërie në natën e madhe.

Dhe ndërsa ndante disa foto nga prapaskenat në Instagram të martën, ajo zbuloi arsyen e fustanit të nusërisë Off-White që zgjodhi për tapetin e kuq: Ishte menduar si një nderim për themeluesin e markës, Virgil Abloh, i cili vdiq në nëntor 2021 në moshën 41 vjeçare.

“Virgil dhe unë duhej të shkonim në Met së bashku përpara se të shtyhej në vitin 2020,” shkroi Jenner, 24, në mbishkrimin e saj.

“Të festosh sonte V dhe trashëgiminë e tij të pabesueshme do të thotë vërtet bota për mua. Unë jam i përulur të vesh këtë fustan dhe të nderoj shokun tim të bukur të talentuar. Ne të ndjemë sonte Virgil dhe të duam përgjithmonë. & faleminderit të gjithë ekipit @off____white !!”

Artikuj të ngjashëm