Ka famë botërore e ha lloj-lloj ushqimesh, por këtë pjatë tradicionale Rita Ora s’e ka harruar

By

Rita Ora është njëra ndër shqiptaret më të famshme në botë dhe udhëton në çdo cep të globit e pa dyshim, se provon specialitet ushqimore të çdo vendi.

Por ka një pjatë tejet tradicionale që këngëtarja e njohur nuk e ka harruar!

Për shumë shqiptarë ky është ushqimi i preferuar e Rita së bashku me nënën e saj Verën, kanë gatuar një pite tipike tradicionale.

Me katmera e në tepsi, këngëtarja e ka publikuar piten në profilin e saj në Instagram, duke prezantuar këtë ushqim tradicional me miliona ndjekës që ka në llogarinë e këtij rrjeti social. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm