Justin Bieber flet për gjendjen shëndetësore të gruas së tij

By

Justin Bieber ndau me fansat gjatë turneut të tij të fundit “Justice” se si po kalon gruaja e tij, Hailey Baldwin, pas gjendjes së saj të fundit shëndetësore.

“Shumica prej jush me siguri e dinë ose i kanë parë lajmet për gruan time, por ajo është mirë, ajo është e mirë, ajo është e fortë,” tha këngëtari gjatë një momenti në koncertin e tij në Denver të mërkurën mbrëma.

“Por ka qenë e frikshme, e dini, ka qenë vërtet e frikshme,” shtoi ai. “Por unë e di me të vërtetë se Zoti e ka atë në pëllëmbët e duarve të tij dhe kjo është një gjë e mirë”.

Baldwin zbuloi në Instagram Story të shtunën e kaluar se ajo ishte shtruar në spital pasi pësoi një urgjencë mjekësore që përfshinte “simptoma të ngjashme me goditjen në tru”.

“Ata zbuluan se kisha pësuar një mpiksje gjaku shumë të vogël në tru, gjë që shkaktoi një mungesë të vogël oksigjeni, por trupi im e kishte kaluar vetë dhe u shërova plotësisht brenda pak orësh”, shkroi ajo.

“Edhe pse ky ishte padyshim një nga momentet më të frikshme që kam kaluar ndonjëherë, tani jam në shtëpi dhe jam mirë, dhe jam shumë mirënjohëse dhe falënderuese për të gjithë mjekët dhe infermierët e mrekullueshëm që u kujdesën për mua!” përfundoi modelja.

Një burim i tha “People” se këngëtari ishte ndoshta “më i traumatizuar” se gruaja e tij për incidentin.

“Justin u dërgoi mesazhe kujtdo që njihte dhe u kërkoi të gjithëve që të luteshin për të, dhe ai nuk u largua kurrë nga ajo,” tha burimi i brendshëm, duke shtuar, “Ai do ta mbajë një sy mbi të dhe do ta ndihmojë sado që të mundet. Dhe ai ka të gjithë rreth tij që luten për shëndetin e saj të vazhdueshëm. Ajo e tronditi atë”.

Bieber dukej se ishte në një humor reflektues gjatë koncertit të tij në Denver të mërkurën pasi dritat e energjisë u fikën për shkak të një zjarri elektrik.

“Është disi e çmendur se si jeta ju hedh rastësisht topat e kthesës,” i tha audiencës Justin. “Ne nuk mund të kontrollojmë shumë. E dini, sonte, rryma do të jetë ndërprerë”.

Megjithatë, pasi foli për Baldwin-in, ai e kuptoi se në botë po ndodhin shumë “gjëra të tmerrshme”.

Ai tha, “Që të jemi në këtë dhomë të gjithë së bashku, duke qeshur, duke buzëqeshur, duke kënduar këngë, dua të them, nuk mund të mendoj për një vend më të mirë që do të preferoja të isha”.

Bieber më pas përfundoi duke ndarë me fansat e tij pse ata duhet të përqafojnë pasiguritë e tyre dhe këndoi këngën e tij “As I Am”.

Artikuj të ngjashëm