Ju kujtohet plastelina? Morena Taraku kënaqet me këto lodra si fëmijë

By

Gjenerata e viteve të 90-ta, pa dyshim ka lozur e ka shprehur kreativitet me një material tejet interesant të cilin e quanim plastelinë.

Nuk ka fëmijë që nuk ka lozur e ka ndërtuar figura të ndryshme prej plastelinës dhe atë sapo na e solli ndër mend Morena Taraku.

Modelja e këngëtarja kosovare që po jeton në Stamboll, ka blerë mjete për punimin e plastelinës dhe sapo na zgjoi nostalgjinë më ato lodra.

Mund të thuhet po ashtu, se loja me këtë material është tejet relaksuese dhe një ilaç i mirë për stresin. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm