Jonida Maliqi sapo performoi në Eurovizion, e juaja mbetet ta votoni

By

Këngëtarja Jonida Maliqi, sapo ka performuar në gjysmëfinalen e dytë të Festivalit Eurovizion.

Këtë vit festivali europian i këngës, po mbahet në Tel Aviv të Izraelit, ndërsa këngëtarja ishte e 14-ta me radhë.

Ajo këtë vit prezanton Shqipërinë me këngën “Ktheju Tokës”, ndërsa ajo performoi në shqip.

Në skenë këngëtarja që po ashtu cilësohet si ikonë e modës shqiptare, është paraqitur me një fustan të zi me punime prej ari.

Performanca e saj ishe e zjarrtë dhe emocionuese, ndërsa në skenë ajo është paraqitur vetëm me shoqërues vokalistë dhe pa balerinë.

EUROVIZIONIN MUND TA NDIQNI EDHE LIVE:

Artikuj të ngjashëm