Jonida Maliqi fiton Festivalin e Këngës

By

Këngëtarja Jonida Maliqi është shpallur fituese e edicionit të 57-të të festivalit të RTSH-së.

Me këngën “Ktheju tokës”, Maliqi pritet që në vitin e ardhshëm do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong, i cili në 2019-ën do të zhvillohet në Izrael.

Në vendin e dytë u rendit Ledia Lufi dhe në të tretin Eranda Libohova.

https://m.youtube.com/watch?v=hSAXe69GP_I

Artikuj të ngjashëm