Joni Peçi flet për simbolikën e veshjes së Aurela Gaçes në “Veten dua gjallë”

By

“Veten dua gjallë” është balada e fundit që solli Aurela Gaçe që do të jetë pjesë e albumit të ri të saj.

Projekti bëri bujë në shumë aspekte; nisur nga vokali i këngëtares, muzika, teksti dhe i gjithë realizimi vizual.

E ftuar në Prive të shtunën e kaluar, Aurela Gaçe foli më detajisht për projektin e saj që i dedikohet femrave që vuajnë ose kanë vuajtur nga lidhje toksike.

Gjithashtu ajo erdhi e shoqëruar edhe nga dizajneri shqiptar Joni Peçi, foli për simbolikën që qëndron pas paraqitjes së Aurela Gaces në këtë projekt.

Ndiqni të plotë në videon e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm