Johnny Depp shiti pikturat e tij dhe fitoi me miliona dollarë

By

Johnny Depp ka fituar mbi 3.6 milionë dollarë brenda pak orësh pasi publikoi veprën e tij artistike prej 780 printimesh në galerinë Castle Fine Art në Londër të enjten.

Arti i tij u shit në të njëjtën ditë, me portrete në botim të kufizuar që vlerësoheshin me 3,973 dollarë secili, dhe një grup prej katër printimesh me çmim 15,040 dollarë.

“Koleksioni debutues i Johnny Friends & Heroes e sheh atë të fokusohet tek njerëzit që i ka njohur mirë dhe që e kanë frymëzuar atë si person”, thuhet në përshkrim.

“Çdo imazh është një pasqyrim intim i karakterit të tyre në sytë e Johnny-t; një portretizim i mënyrës sesi ata ia kanë zbuluar veten atij.

“Duke punuar nga referencat fotografike, çdo imazh është zhveshur përsëri në një portretizim më të thjeshtë dhe ikonik të subjektit, të cilin Johnny e ka zhvilluar më pas dhe e ka dhënë energji me lulëzimin e tij karakteristik të dorës së lirë.”

Ylli i famshëm i Hollivudit, i cili së fundmi fitoi gjyqin për shpifje kundër ish-bashkëshortes së tij Amber Heard, ka ofruar gjithashtu mendimet e tij se çfarë përfaqëson arti për të. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm