John Cena martohet për herë të dytë me gruan e tij

By

John Cena u martua për herë të dytë me gruan e tij Shay Shariatzadeh, në Vankuver.

Dyshja 45 dhe 33 vjeç, fillimisht u martuan më 12 tetor 2020 në zyrën e një avokati në Tampa, Florida.

Dyshja u martuan në The Vancouver Club në Kanada me familjen dhe miqtë të pranishëm, raportoi TMZ.

Pasi pandemia i vonoi planet e tyre, ata më në fund ishin në gjendje të ecnin me njëri-tjetrin përpara të pranishmëve.

Përveç që Kanadaja është vendi ku Shay u rrit, është edhe vendi ku u takuan nusja dhe dhëndri.

Ata u lidhën fillimisht e kur u panë në një darkë në Vankuver në mars 2019, ku John ishte duke filmuar “Playing With Fire”.

Duke folur për ET rreth një vit para se të martoheshin, John tha: “Ajo që është me të vërtetë e veçantë për këtë film është se, pavarësisht nga projektet që do të përfshihem në të ardhmen, ky do të ketë gjithmonë një kuptim të veçantë sepse kam arritur të filmoj një projekt të veçantë dhe të takoj dikë të veçantë”

Në një romancë të stuhishme, dyshja u martuan në një ceremoni private në Tampa, Florida vitin e kaluar.

Artikuj të ngjashëm