Jessica Simpson kishte fituar më se 100 kg, tregon se si humbi 45 kg pas shtatzënisë

By

Të gjithë e dijmë se sa të bezdishme janë kilogramët e tepërt, sidomos për nënat e reja këto kilogramë paraqesin një problem tejet të madh.

Por si duket 39 vjeçarja, ylli i pop-it, Jessica Simpson e ka tejkaluar këtë problem për gjashtë muaj. Simpson e ka shokuar botën përsëri me trupin e saj pas lindjes, këtë herë duke hequr plot 45 kilogramë.

Image result for jessica simpson 3rd pregnancy

Ajo postoi një foto në rrejtin social- Instagram ku shihet figura e saj në formë në një fustan të zi.  Kjo humbje peshe vjen pasi ajo fitoi shumë kilogramë gjatë shtatëzanisë së saj. Me të lindur vajzën e saj Birdie Mae në muajin Mars duket se Jessica menjëherë i është kthyer fitnesit me trajner personal.

Trajneri i saj personal ka zbuluar disa nga gjërat që Simpson ka bërë për të humbur plot 45 kilogramë.

Ajo duhej të bënte 12,000 hapa në ditë, të bënte 7 orë gjumë gjdo natë, konsumonte ushqime me përbërje të lartë të fibrave dhe proteinave si dhe stërvitjet ne palestrën e shtëpise së saj nuk mungonin.

View this post on Instagram

NYC Ladies’ Night ✨

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson) on

Mund ta themi bindshëm që Jessica duhet të shërbej si inspirim për të gjithë ata që po mundohen të humbin në peshë.

 

Burimi: Cosmopolitan.com

 

Artikuj të ngjashëm