Java e Modës në Milano: Shihni veshjet më të bukura

By

Me mbylljen e javëve të modës në Nju Jork dhe Londër, festa e madhe vazhdon në Milano. Siç pritej nga italianët, shfaqjet pranverë/verë 2022 – të cilat, si në Nju Jork dhe Londër, janë të parat që mbahen personalisht që nga fillimi i pandemisë.

Më poshtë mund të shihni disa nga paraqitjet më të theksuara në pasarelë.

Max Mara

max mara ss22 7

Loro Piana

loro piana ss22 16

Fendi

fendi ss22

Alberta Ferretti

alberta ferretti ss22 8

Brunello Cucinelli

brunello cucinelli ss22 7

Etro

etro ss22

La Double J

la double j ss22

Emporio Armani

emporio armani ss22

 

Artikuj të ngjashëm