James Bond anulon premierën në Kinë – shkak koronavirusi (VIDEO)

By

Aktori i famshëm James Bond e ka anuluar premierën në Kinë.

Për shkak të virusit vdekjeprurës të koronavirusit në Kinë është anuluar premiera e filmit më të ri të James Bond “No time to die”, raportojnë mediat e huaja.

Filmat e paraparë të transmetoheshin në Ditën e Shën Valentinit dhe shumica e titujve të tjerë të shkurtit janë anuluar.

Kujtojmë se nga koronavirusi i cili u shfaq për herë të parë në provincën Hubei të Kinës, tani ka infektuar më shumë se 71,000 njerëz globalisht dhe ka vrarë 1.775, duke përfshirë pesë vetë jashtë territorit të Kinës.

Artikuj të ngjashëm