Ja si u bë gati Emilia Clarke për tapetin e kuq të “BAFTA 2020” (VIDEO)

By

Ceremonia e 73-të e ndarjes së çmimeve të Akademisë Britanike të Filmit u mbajtën në 2 shkurt 2020 në Royal Albert Hall në Londër, duke nderuar filmat më të mirë kombëtarë dhe të huaj të vitit 2019.

Një video që ka realizuar VOGUE, paraqet aktoren shumë të famshme Emilia Clarke se si u bë gati për tapetin e kuq të kësaj mbrëmjeje prestigjioze.

Ylli i “Game of Thrones”, Emilia Clarke po kanalizon një glamur të errët të viteve të 90-ta me ndihmën e skuadrës së saj, që ajo e quan “ekipi i ëndrrave”.

E veshur me një fustan të zi Schiaparelli me rruaza, Clarke niset drejt tapetit të kuq ndërsa ajo bëhet gati të prezantojë një çmim në BAFTA të vitit 2020.

 

 

Artikuj të ngjashëm