Ja si e kujton ‘Qumili’ aktorin Hasan Gashi i cili ndërroi jetë mbrëmë! (FOTO)

By

Nata e mbrëmshme tronditi jo pak artin shqiptarë, pasi që u nda nga jeta papritmas aktori i humorit Hasan Gashi-Kungji.

Ai u bë i njohur më tepër për rolet e tij në skeqet me humoristin Cima por duket se këto nuk kanë qenë paraqitjet e vetme të artistit.

Një postim i bërë nga humoristi Sevdai Radogoshi-Qumili tregoi se ai ka qenë i kyçur shumë kohë më parë në këtë fushë.

Postimi i humoristit u bë menjëherë pasi u përhap lajmi për vdekjen e Hasan Gashit të cilin Sevdaiu gjeti kohë ta kujtojë përmes një fotografie ku ai shihej krahas Cimës, Lecit dhe Hasanit. /Prive.al/

 

Artikuj të ngjashëm