Ja pse Hailey Baldwin dikur ndihej shumë inferiore karshi Gigi Hadid dhe Kendall Jenner

By

Hailey Baldwin thotë se ajo “dikur ndihej inferiore” ndaj modeleve të tjera të brezit të saj, si Kendall Jenner dhe motrat Hadid, për shkak të gjatësisë së saj.

Image result for hailey gigi bella and kendall

Baldwin, 23 vjeçare, tha që ajo ka përparuar ngadalë në industrinë e modelimit dhe ajo “është dashur të mësojë ta pranojë këtë”.

Duke folur për Vogue Australia, Baldwin, e cila u martua me këngëtarin Justin Bieber vitin e kaluar pas një fejese të shkurtër, shpjegoi se ajo është 1.72 m – një gjatësi shumë më e shkurtër se modelet e tjera.

“Unë jam ndjerë plotësisht inferiore ndaj disa mikeve të mia modele. Kendall [Jenner], Bells [Bella Hadid] dhe Gigi [Hadid] … ata janë të gjitha të gjata dhe bëjnë çdo pasarelë. Për një kohë, ishte një pjesë e imja që mendonte nëse mund të kem karrierën që kam dashur gjithnjë, “tha ajo. “Unë nuk mendoj ashtu më. Kam pasur kaq shumë njerëz,që kanë thënë: Ne nuk mendojmë se ajo është një modele e vërtetë.”

Image result for hailey gigi bella and kendall

Baldwin tha se përvoja ishte “zhgënjyese” derisa ajo gjeti “rrugën e saj”, duke sqaruar: “Unë nuk dukem e shkurtër në foto. Ju mund të jeni modele dhe të mos ecni në pasarelë. Kjo ka funksionuar për mua.”

“Jam krenare për veten time për ndërtimin e një karriere më komerciale që ka funksionuar për mua dhe jam e sigurt për këtë. Unë kam pasur një emision, kam bërë fushata të mëdha amerikane dhe një mori të gjërave të tjera që kam shijuar me të vërtetë. Ndonjëherë ndjehem sikur jam akoma duke gjetur rrugën time, por tani e di se po shkoj në drejtimin e duhur ”.

Image result for hailey baldwin photoshoot

Burimi: foxnews.com

Artikuj të ngjashëm