Ja cilat ushqime i urrejnë këta të famshëm

By

Të gjithë kanë ushqime që i duan, si dhe ushqime që thjesht nuk mund ti shohin me sy, dhe të famshmit nuk janë përjashtim.

Në fakt, disa yje kanë qenë shumë të zëshëm për ushqimin (ose ushqimet) që ata urrejnë, dhe disa nga gjetjet janë goxha të habitshme.

Chrissy Teigen

Image result for chrissy teigen

Merrni për shembull Chrissy Teigen. Ndërsa autorja e librit të kuzhinës ka një pasion për gjithçka, nga karkalecat e deri tek byrekët, dashuria e saj për ushqim nuk shtrihet në Nutella.

Megjithëse pasta e ëmbël e lajthisë me çokollatë është e dashur nga miliona, Teigen nuk e kupton se pse e ka të gjithë këtë bujë, siç dëshmohet nga një postim në twitter që ajo ndau në 2014, ajo ka treguar se nuk e preferon fare Nutellën

Khloé Kardashian
Image result for klohé kardashian

Në anën tjetër, Khloé Kardashian nuk është tifoze e mishit të derrit. Ylli i Keeping Up With Kardashians e urren mishin aq shumë, saqë ajo zbuloi dikur përmes aplikacionit të saj se më përpara do do të fitonte 5 kilogramë sesa të konsumojë disa nga produktet e derrit.

Jennifer Aniston

Image result for jennifer aniston

Megjithëse kaviari është konsideruar një delikatesë, aktorja e serialit Friends ka thënë që nuk do të gjesh kurrë ndonjë nga vezët e peshkut në shtëpinë e saj.”Nuk mund ta fitosh atë shije, pavarësisht sa njerëz thonë”, – shpjegoi ajo për Yahoo!

Zendaya Coleman

Image result for zendaya
Si herbivore, ju do të mendonit se ylli i Euphoria do të kishte një dashuri për perimet, por me sa duket nuk është kështu. “Unë jam një vegjetarian që nuk më pëlqen shumë perimet – e bën atë sfiduese,” na tha ajo në 2014.

 

Shawn Mendes

Image result for shawn mendes

Domatet janë një ushqim veçanërisht i gjithanshëm, dhe ndërsa kjo mund të jetë e mirë për disa, kjo është pjesë e arsyes pse këngëtari nuk i pëlqen aspak frutat e kuq. Ndërsa e tha me ngulm në vitin 2014: “Domatet shkatërrojnë gjithçka”.

 

Jimmy Fallon

Image result for jimmy fallon

Prezantuesi i emisionit të natës vonë ka qenë prej kohësh i hapur në lidhje me urrejtjen e tij të plotë ndaj majonezës. Në një segment të gatimit në vitin 2014 me Martha Stewart, ai u shpreh se me të parë majonezën “Më bën të dëshiroj të vjell”.

Michelle Obama

Image result for michelle obama

Ish Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara ishte e njohur për mbjelljen e një kopshti me 55 lloje frutash dhe perimesh gjatë kohës së saj në Shtëpinë e Bardhë, ajo i tha revistes Food and Wine në vitin 2016 se ajo nuk është “tifoze” e panxharëve, nuk duhet të çuditet që perimet rrënjësore u lanë jashtë.

Burimi: Cosmopolitan.com

Artikuj të ngjashëm