Ja arsyeja pse fansat e Harry Styles mendojnë se ai është biseksual

By

Harry Styles sapo lansoi një këngë për herë të pare pas 2 viteve, shoqëruar me një video muzikore të “nxehtë”

Image result for harry styles comes out as bisexual

Kënga e re, e titulluar “Lights Up”, është këngë nga albumi i tij i pritshëm shumë i sofistikuar dhe shërben si kthimi shpirtëror. Kënga ka tone pop  dhe shënon një largim të veçantë nga tingulli i drejtpërdrejtë Rock and Roll i albumit të tij të fundit.

 

Ajo që po diskutohet më shumë sesa tingulli i “Lights Up”, megjithatë, janë teksti, koha e lëshimit dhe sensualiteti i videos muzikore.

Styles ka qenë një përkrahës i zëshëm i komunitetit LGBTQ + tani për ca kohë, madje ka ndihmuar një tifoz të hapet për seksualitetin e tij në një prej koncerteve të tij.

Ai gjithashtu një herë nuk pranoi ta etiketojë seksualitetin e tij në një intervistë të kaluar, duke thënë: “Jo, kurrë nuk kam ndier nevojë ndonjëherë se duhet të shpjegoj veten time”.

Ndërsa ishte në turne për albumin e tij të parë, ai shpesh interpretoi një këngë të quajtur “Medicine ”, të cilën shumë prej fansave të tij e interpretuan si një himn biseksual (vargjet kyçe lexonin:” Djemtë dhe vajzat janë këtu, unë rrëmbehem pak, dhe kjo nuk më pengon”).

Nisur nga e gjithë kjo, fakti që Styles hodhi single-in e tij të ri në National Coming Out Day nuk po kalon pa u vënë re. Videoja muzikore ka bërë gjithashtu një zhurmë të madhe.

Sido që të jetë mesazhi, ne po presim se çfarë do të vijë për Harry Styles.

 

Burimi: Aol.com

Artikuj të ngjashëm