Ishte në pushime, plaçkitet shtëpia e këngëtares së famshme

By

Mariah Carey mund të dëshirojë të jetë më e kujdesshme kur poston foto nga pushimet.

Page Six ka mësuar ekskluzivisht se në korrik, ndërsa Carey ishte e zënë me pushime në Capri të Italisë në një pallat prej 20 milionë dollarësh në Hamptons, shtëpia e saj në Atlanta u grabit.

Policia e ka konfirmuar vjedhjen, por na thotë se meqenëse “ky është ende një hetim i hapur, informacioni mund të jetë i kufizuar”. Nuk dihet se çfarë është marrë.

Një trust, duke përdorur të njëjtin emër si disa prona të tjera të Carey dhe interesa biznesi, bleu rezidencën prej 5,65 milionë dollarësh në nëntor 2021. Shtëpia me nëntë dhoma gjumi dhe 13 banja përmban një pishinë, fushë tenisi dhe shesh lojërash.

Carey ndërkohë kaloi muajin e kaluar në Itali me të dashurin Bryan Tanaka dhe binjakët e saj Monroe dhe Moroccan.

Fotot e grupit ishin në të gjithë internetin – ndoshta duke paralajmëruar hajdutët se shtëpia do të ishte bosh. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm