Ish-konkurrentja e “Për’puthen” bën thirrje për bojkot të birrës Korça

By

Nismëtar për organizimin e Festës së Birrës në Korçë është Bashkia e Korçës. Një nga emrat e propozuar që do të mbyllte festivalin ishte këngëtari serb Goran Bregovic, dhe pak më ditë më parë u konfirmua pjesëmarrja e tij.

Ky lajm bëri jehonë në Kosovë dhe Shqipëri ku nga populli e deri personalitete të njohur kundërshtuan performancën e tij.

Njësoj bëri edhe ish-konkurrentja e “Për’puthen”, Ina Kollçaku e cila së pari bëri thirrje për bojkot të festivalit.

Në një ri-postim, ajo i bashkohet thirrjes edhe për bojkot të produkteve të birrarisë së Korçës.

Më poshtë mund të shihni postimet e saj. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm