Ish-konkurrentes së “Për’puthen” i hakojnë llogarinë në Instagram

By

Sulmet kibernetike janë të shpeshta sidomos në mesin e fytyrave publike.

Një nga targetet e fundit të këtyre sulmeve ishte ish-konkurrentja e “Për’puthen”, Sara Malaj.

Asaj i është hakuar llogaria në Instagram, ku është shpallur e vdekur dhe tani ekziston vetëm si një llogari përkujtimore.

Nuk është e ditur nëse ajo po ndërmerr hapa në rikthimin e llogarisë së saj, mirëpo për momentin ajo ka një llogari të re rezervë në Instagram. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm