Ish e dashura e Michael Jackson, Tatum O’Neal e bindur që ikona e popit ishte pedofil

By

Ish e dashura e Michael Jackson, Tatum O’Neal, ka pranuar se ajo nuk është e befasuar nga akuzat për abuzim seksual të fëmijëve kundër yllit të pop-it pasi pa dokumentarin Leaving Neverland.

Aktorja, e cila u takua me Jacko-n në moshën 12-vjeçare, tha se megjithëse ajo kurrë nuk ka parë asgjë, “është e vështirë të mos besosh këta djem”, të cilët folën në serinë dokumentare shpërthyese.

Duke u shfaqur në Good Morning Britain në një video live, Tatum, 55 vjecare , tha se ajo nuk ishte e tronditur nga akuzat, pasi ka “kaq shumë gjëra të neveritshme që po ndodhin në Hollywood”.

Ajo shpjegoi se ajo ishte duke luftuar për të zbritur akuzat e bëra nga James Safechuck dhe Wade Robson, të cilët të dy pohojnë se ata ishin keqtrajtuar seksualisht nga ikona pop kur ishin vetëm 7 vjet.

Tatum tha për serinë e dokumenteve: “Është e vështirë të mos besosh këta djem …

“Unë për vete nuk kam parë asgjë …”

Ajo shtoi: “Jo, kjo nuk më shqetëson – ka kaq shumë gjëra të neveritshme në Hollywood që tani fillojnë të zbulohen ngadalë”.

Tatum publikoi ​​një autobiografi “Paper Life” në vitin 2004, duke shpjeguar miqësinë që kishte me Jackon kur u takuan kur ishte 12 vjeç dhe ishte 17 vjeç.

Ajo gjithashtu zbuloi se donte një marrëdhënie më intime – por ajo nuk ishte e gatshme.

Aktorja shkruante: “Isha vetëm 12 vjeç dhe aspak gati për një lidhje të vërtetë …

“Michael, i cili ishte duke u djersitur thellësisht, dukej i shqetësuar si unë.

“Ai kërceu me nervozizëm dhe tha,” Uh … duhet të shkoj. ”

Ajo e përshkroi marrëdhënien si “një miqësi vërtet të mrekullueshme” dhe ata do të “flisnin në telefon gjatë gjithë kohës”.

Jackson gjithashtu foli për marrëdhëniet e tyre në vitin 2001, duke thënë: “Isha, si, në qiell. Ishte gjëja më magjike. ”

 Tatum met Jacko when she was 12 and he was 17

Artikuj të ngjashëm