Ish-deputetja serbe me lavda për Dua Lipën

By

Ish-deputetja Rada Trajkoviç ka shkruar së fundi lidhur me suksesin e këngëtares shqiptare, Dua Lipa.

Përmes një postimi në Twitter, Trajkoviç thotë se çdokush në Kosovë duhet të krenohet me Duan dhe kjo vjen pas suksesit më të ri të artistes.

“Kushdo nga Kosova – serb apo shqiptar – duhet të jetë krenar për suksesin global të kësaj gruaje të re. Mbresëlënëse!”, shkruan ajo.

“Vlerësimi i kulturës – qoftë ai i një kishe madhështore apo i një ylli të talentuar të popit – duhet të na bashkojë, e jo të na ndajë”, përfundon shkrimin, Trajkoviç.

Ky postim i saj vjen pasi Dua Lipa ka shënuar rekordin e ri me 153 milionë këngë të shitura në të gjithë botën, që nga debutimi i saj më 2015, duke u bërë kështu një nga artistet me këngët më të shitura në histori. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm