Ish-burri i Britney Spears, dënohet për ‘trazim’ të dasmës së saj

By

Burri i parë i Britney Spears është dënuar për shkelje të ligjit, pasi u shfaq pa paralajmërim në dasmën e këngëtares amerikane në qershor.

Jason Alexander, 40 vjeç, pranoi akuzat. Një gjykatës e dënoi atë me 64 ditë burg, kohën që ai ka vuajtur tashmë.

Ai u kap nga siguria pasi shkatërroi dasmën mes Spears dhe partnerit të saj prej kohësh, Sam Asghari.

Spears, 40 vjeç dhe Asghari, 28 vjeç, u martuan në një ceremoni private në shtëpinë e këngëtares në Ventura County më 9 qershor.

Por përgatitjet u ndërprenë nga mbërritja e Aleksandrit. Pak më parë ai kishte postuar një histori live në Instagram ku thoshte se ishte aty për të “përplasur” dasmën.

Videoja e tij e tregoi atë duke ecur nëpër shtëpinë e Spears në kërkim të saj.

Ai pretendoi se Spears e kishte ftuar atë, duke thënë: “Ajo është gruaja ime e parë, gruaja ime e vetme”. Aleksandri u arrestua dhe u dërgua në një burg lokal.

“Ai mundi të gjente rrugën e tij në pronë dhe u përball me sigurinë”, tha një zëdhënës i policisë në atë kohë, shkruan BBC, përcjell Klankosova.tv

“Ndodhi një sherr me oficerët e sigurimit dhe gjatë sherrit është thyer një send, kështu që këtu hyn në lojë vandalizmi”.

Ceremonia vazhdoi pavarësisht trazirave, ku morën pjesë yje si Madonna, Paris Hilton, Selena Gomez, Dreë Barrymore, Ansel Elgort dhe ëill.i.am.

Në nëntor, këngëtarja u lirua nga një kujdestari e diskutueshme ligjore 13-vjeçare, nën të cilën babai i saj Jamie kontrollonte shumë aspekte të jetës së saj.

Babai, nëna dhe motra e saj thuhet se nuk ishin në dasmë pasi marrëdhëniet u prishën për shkak të marrëveshjes dhe betejës ligjore të Spears për t’i dhënë fund.

Artikuj të ngjashëm