Intevista e Harry dhe Meghan Markle nominohet për një çmim në “Emmy Awards 2021”

By

Intervista e famshme e Harry dhe Meghan Markle, me Oprah Winfrey, në të cilën ata folën për përçarjen me Familjen Mbretërore është nominuar për një çmim Emmy.

Intervista me titull “Oprah with Meghan & Harry: A Special CBS Primetime”, është nominuar në kategorinë “Seria e Çuditshme e Jetëshkrimit të Famshëm ose Kategoria Speciale” në Emmy Awards 2021, shkruan DailyMail.

Fituesit do të shpallen në “Çmimet e 73-të Primetime Emmy” më 19 shtator.

Deklarata e Harry dhe Meghan dërgoi tronditi gjithë botën, ndërsa çifti zbuloi shkallën e përçarjes së tyre me Familjen Mbretërore.

Ata akuzuan një anëtar të Familjes Mbretërore për racizëm, duke thënë se i afërmi kishte pyetur ‘sa i errët’ do të ishte djali i tyre.

Ata deklaruan se ishin dëbuar nga Britania, pjesërisht nga racizmi, dhe akuzoi makinerinë e Pallatit për dështimin për të mbështetur Meghanin. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm