Interneti po e quan Kim Kardashian një gënjeshtare! Pse?

By

Kim Kardashian ishte e ftuar speciale në emisionin e James Corden dhe mes disa temave për të cilat folën, moderatori anglez dhe e famshmja e internetit folën edhe për karrierën që supozohet se po studion Kardashian.

Ajo përmendi se në moshën 40-vjeçare, ajo është duke ndjekur një diplomë juridike.

Sipas Kim Kardashian, para se të mbërrinte në forum, ajo po bënte një ese si pjesë e detyrave të shtëpisë së saj pasi tashmë është në gjysmë të diplomës.

“Kam shkruar një ese gjatë rrugës për këtu,” u mburr Kim K për drejtuesin e emisionit. “E bëra në kompjuterin tim në sediljen e pasme të makinës.  Hipa në makinë dhe u kujtova, duhet të bëj esenë time. Është pjesë e një provimi,” shpjegoi ylli i realitetit.

“A ka qenë më e vështirë nga sa e kishit menduar? Si është të kthehesh në atë mjedis?” pyeti James Corden.

“Është padyshim sfiduese për sa i përket kohës, sepse me fëmijët dhe unë kam shumë gjëra për të bërë, por e vlerësoj shumë më tepër përvojën tani”, pranoi Kim Kardashian.

“Qëllimi përfundimtar është, ju e dini, shpresoj se unë mund të ndihmoj në mbështetjen e rasteve në të cilat besoj vërtet për njerëzit që nuk mund të financojnë rastet e tyre ose kanë vërtet nevojë për udhëzime dhe më pas shpresojmë të krijojmë një kompani që punëson njerëz të burgosur më parë për të ndihmuar punën në kompania”, tha Kim Kardashian.

Përdoruesit në rrjetet sociale nuk i besuan fjalëve të Kim Kardashian

Pavarësisht duartrokitjeve në forum, përdoruesit në rrjetet sociale nuk i besuan fjalëve të Kim Kardashian.

Shumë veta dyshojnë në aspiratat e saj, pasi nga të njëjtat emisione ‘Keeping up with the Kardashians’, Kim urrente të punonte.

Aq shumë ishte përbuzja e saj për punën, saqë në shumë raste u dëgjua duke komentuar mbi këtë temë.

“Unë nuk besoj asgjë që thotë ajo,” komentoi një person në një temë.

“Jam dakord. Ndjehem sikur një nga këto ditë, gënjeshtrat do t’i kapin të gjitha. Megjithatë, unë mendoj se Kim mendon se imazhi është më i rëndësishëm se realiteti. Ajo duhet ta portretizojë veten si një grua që mund t’i kishte të gjitha nëse ajo e vuri mendjen për të, gjë që ndihmon në shitjen e markës së saj”, komentoi një tjetër.

 

 

 

 

 

 

Artikuj të ngjashëm