Iggy Azalea po tërhiqet nga muzika?

By

Iggy Azalea po bën një hap prapa nga muzika për t’u përqëndruar në projekte të tjera krijuese.

Reperja 31-vjeçare, e njohur për hitin e saj të vitit 2014 “Fancy”, njoftoi të enjten se albumi i saj i tretë që është duke punuar në studio, “End of a Era”, do të jetë i fundit për të paktën disa vite.

Azalea shkroi në Twitter: “Fundi i një Era është kaq i veçantë për mua, pasi të publikoj albumin muajin tjetër, do të duhen disa vite që të përqendrohem në projekte të tjera krijuese, dhe gjëra nga të cilat ndihem e apasionuar dhe e frymëzuar, përtej muzikës”.

“Unë jam i ngazëllyer për ju djema që shihni anët e ndryshme të mia në të ardhmen. Zhvendosja e energjisë dhe përqendrimi im tek ajo që jam më shumë e entuziazmuar, është ajo që është e përshtatshme për mua, dhe shpresoj që ju të vazhdoni të mbështesni çfarëdo projekti krijues që jam duke bërë këtu,” shtoi ajo.

“Unë me të vërtetë e dua këtë album dhe thjesht dua që fansat e mi ta shijojnë këtë me mua. Shpresoj të shoh kaq shumë prej jush në turne”.

Ndërsa është e paqartë se për cilat projekte të tjera krijuese po punon Azalea, ajo ka përvojë si gjykatëse në shfaqje TV, si “The X Factor” kështu që mund të shkojë në atë rrugë. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm