Horoskopi: Zbuloni se çfarë fshehin yjet për ju këtë javë

By

Është një javë e re, një fillim i ri. I gjithë qëllimi është t’ja nisim javës gjithë energji. Pra, kur të filloni një udhëtim të ri, zbuloni se çfarë kanë në dispozicion yjet për ju, nga astrologu Shri Bejan Daruwalla.

Ka dymbëdhjetë shenja të zodiakut dhe secili ka veçoritë e tij të dallueshme. Qoftë Dash, Dem, Binjak, Gaforre, Luan, Virgjëreshë, Peshore,  Akrep, Shigjetar, Bricjap, Ujor apo Peshk – secili prej shenjave ka diçka unike për të treguar:

Dashi

Për profesionistët kanë një lajm zhgënjyes. Puna e tyre e vështirë nuk do të arrijë të marrë rezultatet e dëshiruara. Pavarësisht negativitetit, duhet të besoni në aftësitë tuaja dhe të punoni shumë. Studentët do të përballen me stres të jashtëzakonshëm dhe do të ketë presion mbi ta që vazhdimisht të performojnë mirë. Ju duhet ta keni përparësi edukimin tuaj këtë javë. Sidoqoftë, talenti dhe përpjekjet tuaja do të shpërblehen. Ju duhet t’i kushtoni vëmendje të duhur partnerit tuaj të jetës. Mund të ketë disa luhatje në ndjenjat tuaja romantike. Këshillohet që të mos përziheni në një zënkë verbale me ndonjë anëtar të familjes. Një ndërveprim i tillë i shëmtuar mund të sjellë akreditim në marrëdhënie. Konsultohuni me një ekspert përpara se të bëni ndonjë investim. Mos huazoni para. Sistemi tretës mund t’ju japë siklet këtë javë. Në përgjithësi, shëndeti do të të jetë në rregull.

Demi

Ju duhet të jeni të qetë në vendin tuaj të punës dhe të mos përfshiheni në argumente të kota me kolegët. Nëse punoni me qeverinë, një ndryshim i vendit duket i menjëhershëm. Fitimi për ju këtë javë do të jetë i madh. Studentët që përgatiten për provime konkurruese për hyrje në agjencitë qeveritare pritet të kenë një kohë të vështirë; ndërsa fëmijët e shkollës parashikohet të shohin një rutinë të qetë. Mos i huazoni para dikujt që do e ketë të pamundur t’i kthejë. Ju duhet të jeni të përgatitur të përballeni me shqetësime në transaksionet monetare. Do të keni një lidhje të mirë me motrat dhe vëllezërit, duke lënë mënjanë disa argumente. Do të shpenzoni para edhe për ta. Ditët e para do të jenë të bukura për ju dhe partnerin tuaj. Qëndroni të hidratuar!

Binjakët

Biznesmenët duhet të shmangin hapjen e ndërmarrjeve të reja gjatë kësaj jave pasi ndikimet planetare nuk duket se po favorizojnë të njëjtën gjë. Mundohuni ta shtyni për një kohë më të favorshme. Studentët mund të përballen me shumë konfuzione gjatë kësaj kohe. Ata që synojnë të ndjekin arsimin e lartë jashtë shtetit do të jenë në gjendje dileme mendore. Ekziston një mundësi e veçantë të shkoni në shëtitje ose piknik me miqtë dhe familjen tuaj dhe të argëtoheni shumë! Ne ju rekomandojmë që të ndiqni sugjerimet e prindërve tuaj gjatë kësaj jave. Asnjë çështje madhore shëndetësore nuk parashikohet. Megjithëse, do t’ju duhet të tregoheni pak të kujdesshëm në lidhje me çështjet shëndetësore që u përkasin fëmijëve tuaj ose pleqve të familjes. Ju mund të konsideroni të bëni investime sistematike gjatë kësaj jave. Mendoni për të investuar në një politikë sigurimi që mbulon rreziqet kryesore. Mundohuni të zvogëloni shpenzimet e padëshiruara dhe të përqendroheni në kursimin për një të nesërme më të ndritshme!

Gaforrja

Biznesmenët do të zhvillojnë disa kontakte të reja të cilat do jenë të dobishme në të ardhmen e afërt. Disa takime të rëndësishme dhe udhëtime të shkurtra biznesi janë një mundësi e veçantë gjatë kësaj kohe. Studentët që ndjekin teknologjinë, ose lëndë të ngjashme, do të paraqiten me mundësi të shkëlqyera. Sa është e mundur, mos e konsideroni të investoni në bursë gjatë kësaj jave. Qëndroni larg tregtisë brenda ditës dhe tregut spekulativ. Bixhozi sigurisht që do të përfundojë në një katastrofë financiare. Beqarët që i kanë propozuar një personi të veçantë, ka shumë të ngjarë të kenë sukses. Do të keni mundësi të pastroni të gjitha keqkuptimet e së kaluarës me partnerin tuaj, nëse bëni përpjekje të ndershme. Qëndroni larg ushqimeve pikante dhe vajore.

Luani

Do të jeni shumë të kënaqur me rritjen e karrierës së fëmijëve tuaj. Dy ditët e fundit të javës do të jenë plot romancë për beqarët. Ekziston një mundësi e veçantë që beqarët të dashurohen me një mik të afërt. Ekziston një mundësi e veçantë që studentët të bashkohen në disa kurse të krijimtarisë. Studentët që ndjekin kurse teknike mund ta kenë pak të vështirë të përqendrohen në studimet e tyre. Çështjet në lidhje me financat tuaja do t’ju mbajnë vazhdimisht të shqetësuar. Biznesmenët, si dhe punonjësit me rroga do të bëjnë udhëtime biznesi në distanca të gjata ose marketing për të fituar më shumë para. Është një gjë e mirë që tregoheni të kujdesshëm për dietën tuaj.

Virgjëresha

Biznesmenët që kanë menduar të lansojnë një produkt të ri, mund ta bëjnë këtë brenda kësaj jave. Ata në biznesin e konsulencës farmaceutike ose profesionale do të përparojnë pa masë gjatë kësaj jave. Studentët do të jenë në gjendje të përgatiten për provimet e tyre të ardhshme konkurruese dhe të kenë sukses shkëlqyeshëm! Ekziston një mundësi që ju do të merrni një vendim të rëndësishëm të orientuar në karrierë. Gjashtë ditët e para të javës do të jenë shumë të dobishme për çështje që lidhen me financat dhe paratë tuaja. Ju mund të merrni parasysh rrugët e investimeve të sigurta si ari, argjendi, fondet e ndërsjella ose skemat e sigurimeve. Ky është një moment shumë i favorshëm që beqarët t’i deklarojnë dashurinë personit të veçantë. Ekziston çdo mundësi që dashuria e tyre të pranohet. Ju duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj gjatë tre ditëve të fundit të javës. Kjo periudhë mund të sjellë disa çështje të vogla që lidhen me shpatullat, sytë, duart, sistemin nervor ose infeksionet urinare.

Peshorja

Mos e humbni durimin ndërsa u shpjegoni diçka kolegëve ose të moshuarve tuaj. Mundohuni të mbani marrëdhënie miqësore me vjehrrit tuaj. Kini kujdes, keqkuptimet e vogla mund të marrin një formë më të madhe në të ardhmen. Mos hyni në argumente të kota me partnerin ose bashkëshortin tuaj. Mos lini pas dore asnjë çështje që ka të bëjë me çrregullimet shëndetësore të fëmijëve tuaj. Ekziston një probabilitet i fortë që fëmijët tuaj të sëmuren gjatë kësaj jave. Bej kujdes! Nëse keni ndërmarrë ndonjë punë ndërtimore, përpiquni të siguroni që nuk e tejkalon buxhetin tuaj fiks. Ju gjithashtu do të paguani një sasi të konsiderueshme tarifash për çdo çështje në pritje të gjykatës. Studentët do të merren shumë seriozisht në lidhje me perspektivat e rritjes së karrierës së tyre dhe do të shënojnë suksese të mahnitshme në provimet për të cilat paraqiten, përfshirë provimet konkurruese gjithashtu. Këmbëngulja do t’ju ndihmojë të arrini lartësitë më të mëdha!

Akrepi

Kontrollimi i zemërimit tuaj gjatë kësaj jave do të jetë me një rëndësi thelbësore. E gjithë karriera juaj dhe rritja e biznesit varen nga ajo. Zemërimi i pakontrolluar do të rezultojë në marrëdhënie të prishura me miqtë dhe familjarët tuaj. Studentët do të jenë në gjendje të përgatiten shumë mirë për provimet e ardhshme, por për fat të keq, ata nuk do të jenë në gjendje të marrin rezultate të dëshiruara për shkak të ndonjë çështje të vogël shëndetësore. Biznesmenët do të shpenzojnë një shumë të konsiderueshme parash për zhvillimin dhe promovimin e biznesit të tyre përmes mediave të ndryshme të marketingut, siç janë reklamat televizive, gazetat dhe portalet. Do të mësoni nga një mik i ndërsjellë se i dashuri juaj ka lidhje me dikë tjetër. Argumentet e nxehta me partnerin tuaj do të rrisin më tej distancën tuaj. Zoti i ka planifikuar gjërat më të mira! Ju mund të vuani nga dobësi të rëndë për shkak të një infeksioni viral. Këshillohuni menjëherë me mjekun nëse keni një dhimbje koke të vazhdueshme.

Shigjetari

Përfshirja në një kurs profesional për përmirësimin e aftësive tuaja do të jetë e dobishme në të ardhmen e afërt. Agjentët e sigurimeve do të jenë në gjendje të arrijnë objektivat e tyre të dëshiruar. Nënat në pritje duhet të shmangin udhëtimet sa më shumë që të jetë e mundur. Shumë stres fizik mund të shkaktojnë çështje të tilla si presioni i gjakut. Gjithmonë mbani veten të hidratuar në mënyrë adekuate. Konsumoni shumë lëngje të freskëta frutash. Do të duhet të tregoheni të vëmendshëm dhe të dashur me familjarët. Edhe kur ka argumente, përpiquni ta parashtroni idenë tuaj në një mënyrë të butë. Dhënia e një dhurate surprize për të dashurin tuaj do të jetë një gjest i shkëlqyeshëm! Do të duhet të jeni të kujdesshëm gjatë dy ditëve fillestare të javës me çështje financiare. Mos i huazoni para askujt. Koha mbase pak më e vështirë për studentët që ndjekin arkitekturë ose. Ata që përgatiten për punë të qeverisë do të duhet të punojnë shumë. Studentët që kanë pritur të përfitojnë një bursë do të kenë sukses gjatë kësaj periudhe.

Bricjapi

Biznesmenët do të kenë disa mundësi për t’u rritur. Ata do të jenë në gjendje të fitojnë para nga burime të ndryshme. Ata që kanë planifikuar të zgjerojnë biznesin e tyre, do ta bëjnë këtë me sukses. Studentët që ndjekin arsimin e lartë do të përballen me pengesa të vogla. Edhe pse, nuk është asgjë me të cilën nuk mund të përballojnë. Jini vigjilentë ndërsa merreni me njerëz që nuk i njihni shumë mirë. Mundohuni dhe të përmbaheni nga mbajtja e inateve kundër njerëzve që doni. Jeta është plot ulje-ngritje. Nuk ka nevojë të jesh pesimist dhe të stresohesh për çështje të vogla. Ata që vuajnë nga sëmundjet e vjetra këshillohen që të vazhdojnë të marrin ilaçet në kohë.

Ujori

Punonjësit me rrogë do të kenë shumë punë. Njerëzit që presin një rritje në pozitë që prej një kohe të gjatë do të marrin një lajm të mirë! Punonjësit e përkohshëm do të bëhen punonjës të përhershëm. Studentët do të kenë një prirje drejt arteve krijuese dhe tregtisë. Nëse mendoni se keni një pëlqim ndaj këtyre lëndëve, shkoni përpara dhe ndiqni ato! Studentët e kontabilitetit do të kenë presion. Beqarët do bien në dashuri kokë e këmbë gjatë kësaj jave. Mos e humbni kohën duke ëndërruar! Propozoni në mënyrën më të ëmbël të mundshme. Ekziston një mundësi që propozimi juaj të pranohet. Biznesmenët nuk duhet të konsiderojnë zgjerimin e biznesit të tyre, që tani. Ata që lidhen me tregjet e aksioneve duhet të përmbahen nga marrja e ndonjë rreziku të panevojshëm. Një gjumë i mirë i natës do të jetë absolutisht thelbësor për ju gjatë kësaj kohe. Mungesa e gjumit dhe pushimi do të ketë pasoja të pafavorshme. Mundohuni të kontrolloni mendimet tuaja të panevojshme duke praktikuar meditim dhe joga çdo ditë.

Peshqit

Punonjësit me pagë do të duhet të jenë shumë të kujdesshëm gjatë marrëdhënies me një koleg. Një çështje e imët do të çojë në keqkuptime dhe keqkuptimet nga ana tjetër do të çojnë në komplikime të mëtejshme. Studentët nuk do të kufizojnë njohuritë e tyre në lëndët mësimore që janë brenda planprogramit të tyre. Ata do të dëshironin të zgjerojnë horizontin e njohurive të tyre dhe të zbulojnë tema të reja. Përfitimet financiare nga të afërmit në anën e nënës janë një mundësi e veçantë. Do të keni mundësi të mblidhni shumë pagesa që kishin ngecur që prej një kohe të gjatë. Beqaret do jenë me entuziazëm. Kjo periudhë duket se u ofron atyre shumë kënaqësi. Ju dhe partneri juaj do jeni kokë e këmbë në dashuri me njëri-tjetrin. Akordimi i ndërsjellë do të jetë i mahnitshëm!

Artikuj të ngjashëm