Horoskopi: Zbuloni se çfarë fshehin yjet për ju këtë javë

By

Është një javë e re, një fillim i ri. I gjithë qëllimi është t’ia nisim javës gjithë energji. Pra, kur të filloni një udhëtim të ri, zbuloni se çfarë kanë në dispozicion yjet për ju, nga astrologu Shri Bejan Daruwalla.

Ka dymbëdhjetë shenja të zodiakut dhe secili ka veçoritë e tij të dallueshme. Qoftë Dash, Dem, Binjak, Gaforre, Luan, Virgjëreshë, Peshore,  Akrep, Shigjetar, Bricjap, Ujor apo Peshk – secili prej shenjave ka diçka unike për të treguar:

Dashi

Është një kohë e mirë për çiftet në dashuri! Kini kujdes në cfarë shpenzoni paratë tuaja. Shpenzimet e vogla mund të zbrazin xhepat shpejt. Të ardhurat tuaja do të rriten këtë javë. Pronarët e biznesit do të duhet të kujdesen pasi një rënie drastike e shitjeve mund të ndodhë. Edhe pse, disa perspektiva mund të jenë të dobishme dhe do të ndjeheni të kënaqur. Studentët duhet të përqendrohen më shumë në studimet e tyre dhe më pak në aktivitete jashtë- kurrikulare.

Demi

Jeta juaj e dashurisë ka të ngjarë të jetë e këndshme këtë javë! Një seri bisedimesh dhe takimesh të ëmbla mund të çojnë në një lidhje të bukur beqarët. Çiftet do të kalojnë një kohë të mrekullueshme me partnerët e tyre ndërsa çiftet e martuara dhe familjet do të kalojnë një kohë të mirë dhe të paharrueshme së bashku. Mos shpenzoni para pa mend. Punonjësit mund të marrin një projekt, por do të duhet të punojnë më shumë dhe të zhvillojnë aftësitë e tyre. Studentët do të kenë gjithashtu një javë të moderuar. Rezultatet e mira do të hapin më shumë dyert për mundësi në jetë.

Binjakët

Kjo javë ka të ngjarë të jetë me fat për ata që janë beqarë! Një takim romantik mund të ndodhë dhe një histori dashurie mund të lindë! Do të keni dis debate të nxehura me më të dashurit tuaj. Kuptoni njëri-tjetrin dhe mundohuni të bëni kompromis. Disa shpenzime për familjen mund të ndodhin, por në përgjithësi një shumë e konsiderueshme parash do të kursehet për nevojat e ardhshme. Pronarët e bizneseve këshillohen që të ulen dhe të vazhdojnë të bëjnë punën e tyre edhe nëse rezultatet nuk vijnë siç priten. Nga ana tjetër, punonjësit ka të ngjarë të ndërtojnë aftësitë dhe potencialin e tyre. Dicka e bukur mund t’ju surprizojë dhe t’ua rregullojë gjithë javën!

Gaforrja

Beqarët do ta gjejnë shpirtin e tyre binjak në vendin e punës. Çiftet do të kenë gjithashtu një javë fantastike. Pronarët e biznesit duhet t’i besojnë vetvetes më shumë. Mund të mos ketë shpenzime të mëdha këtë javë, por duhet të mbikëqyrni shpenzimet tuaja. Do të jetë një javë fitimprurëse për njerëzit në biznes. Punonjësit do ta kenë të vështirë të kryejnë detyrat e tyre në kohë. Studentët që ndjekin diplomimin e tyre ka të ngjarë të mendojnë për të gjetur një vend pune. Ju këshillojmë që së pari të përfundoni diplomimin.

Luani

Kjo javë ka të ngjarë të jetë me fat për ata që kërkojnë dashuri. Çiftet gjithashtu do ta shohin këtë javë të favorshme për t’i çuar gjërat përpara. Ju do të mund të kaloni shumë kohë me të dashurit tuaj. Sidoqoftë, do të ishte e mençur të mbash qetësinë dhe të mos marrësh pjesë në asnjë lloj argumenti që shpërthen. Për sa i përket punës suaj, mund t’ju kërkohet të punoni për orë më të gjata. Sidoqoftë, përpjekjet tuaja do të japin fryte. Gjithashtu, ka të ngjarë të shpenzoni më shumë për luksin gjatë kësaj faze. Përmbahuni nga shpenzimet e tepërta dhe mbani në mend që të kurseni para edhe për nevojat e ardhshme.

Virgjëresha

Kjo javë ka të ngjarë të jetë me fat për beqarët! Çiftet e martuara ka të ngjarë të hyjnë në një debat të vogël. Sidoqoftë, një problem që kalohet shpejt dhe do të kalojnë ca kohë cilësore së bashku. Për sa i përket financave, të ardhurat tuaja mund të rriten këtë javë gjë që do të përshkallëzojë vetë-sigurimin tuaj dhe do të sjellë besueshmëri. Sidoqoftë, do të ishte e mençur të mos shpenzonit shumë për gjëra të vogla dhe aktivitete. Mbani llogarinë tuaj të kursimeve në kontroll. Pronarët e biznesit do të marrin një fitim të madh financiar. Ata do të duhet të mbajnë marrëdhënie të mira me stafin e tyre. Ju këshillojmë të përmirësoni mjedisin tuaj të punës.

Peshorja

Kjo javë mund të mos jetë aq e favorshme për çiftet e martuara. Beqarët nga ana tjetër ka të ngjarë të gjejnë një admirues në mesin e miqve të tyre. Sidoqoftë, mund të mos jeni në gjendje të bëni shumë për këtë për shkak të kufizimeve kohore. Për sa i përket parave dhe financave, kjo javë do të jetë e vlefshme pasi mund të merrni një rritje page ose një marrëveshje fitimprurëse. Ju mund të ndihmoni disa kauza sociale. Asnjë shpenzim i madh nuk parashikohet gjatë kësaj faze. Ata që janë në prodhim mund të zgjerojnë biznesin e tyre. Studentët do të kenë një burim të ardhurash për të ndihmuar në pagimin e faturave të tyre dhe gjithashtu për të kursyer për ditë të vështira.

Akrepi

Çiftet e martuara do të gjejnë gëzim kur kalojnë kohë me njëri-tjetrin këtë javë. Ka të ngjarë të punoni drejt forcimit të lidhjes tuaj. Sa i përket financave tuaja, pozicionet planetare këtë javë do të jenë të favorshme. Sidoqoftë, shanset janë që ju të mund të shpenzoni paratë tuaja të fituara me mund në aktivitete të paligjshme. Ju këshillojmë të kuptoni pasojat që diçka e tillë mund të ketë në reputacionin tuaj. Prandaj, do të ishte e mençur të largoheshim nga aktivitete të tilla.

Shigjetari

Kjo javë do të jetë e shkëlqyeshme për ata që kërkojnë dashuri. Sa për çiftet e martuara, mund të keni keqkuptime. Do të të ndihmonte të ulesh dhe të bisedosh gjëra para se të nga kontrolli. Dilni për darkë dhe flisni gjërat. Në çdo martesë duhet dhënë dhe marrë, kështu që mos ndaloni së bëri përpjekje. Nga ana tjetër, do të jeni në befasi për sa i përket parave dhe financave. Lëvizja planetare sugjeron që mund të merrni një ofertë emocionuese ose një marrëveshje! Ju këshillohet që t’i kushtoni rëndësi kursimeve. Gjithmonë është mirë të kurseni për çdo emergjencë në të ardhmen.

Bricjapi

Ata që janë në lidhje të përkushtuara mund të bashkohen për ta çuar lidhjen e tyre në nivelin tjetër. Së shpejti mund të gjesh veten duke bërë plane për martesë. Ju mund të keni një debat të ashpër për ndonjë çështje të rëndësishme. Ju duhet ta zgjidhni problemin në mënyrë paqësore për të ruajtur dhe rritur harmoninë brenda lidhjes. Njerëzit e martuar do të kenë një kohë të mrekullueshme së bashku! Fitimet tuaja do të rriten. Mund të dalë një mundësi fantastike punësimi. Pronarët e bizneseve mund të demotivohen pasi shitjet e tyre ka të ngjarë të ulen. Ata duhet të inkurajojnë stafin dhe punonjësit për të marrë rezultate më të mira. Mbajtësit e punës do të kenë një javë progresive.

Ujori

Çiftet e dashuruara ka të ngjarë të kenë keqkuptime. Konfliktet me partnerin tuaj mund t’ju lënë shumë të mërzitur. Sidoqoftë, do të ndihmonte trajtimi i çështjeve me një pjekuri të plotë. Gjatë kësaj faze, ka të ngjarë të futeni në argumente të vogla edhe me të dashurit tuaj. Sidoqoftë, do të ishte e mençur të mbani një kontroll mbi tonin dhe zemërimin tuaj. Për sa i përket financave, ka të ngjarë të shpenzoni më shumë sesa mundeni gjatë kësaj faze. Sa për pronarët e bizneseve, kjo javë do të provojë të jetë e dobishme pasi shitjet tuaja ka të ngjarë të rriten.

Peshqit

Beqarët ka të ngjarë të takojnë dikë interesant këtë javë! Në lidhje me të dashurit tuaj, çështjet e lidhura me familjen mund të shkaktojnë shqetësime. Mundohuni të mos jeni agresiv gjatë trajtimit të çështjeve, përkundrazi të jeni të pjekur dhe të qetë. Nga ana financiare, mund të befasoheni nga një fitim monetar i cili do të rrisë besimin dhe optimizmin tuaj. Përveç shpenzimeve të brendshme, asnjë shpenzim i madh nuk parashikohet gjatë kësaj faze. Kjo javë do të jetë e mundimshme për pronarët e bizneseve pasi tregu do të ngadalësohet. Jini optimist dhe punoni shumë.  /Prive.al

Artikuj të ngjashëm