Horoskopi: Zbuloni se çfarë fshehin yjet për ju këtë javë

By

Është një javë e re, një fillim i ri. I gjithë qëllimi është t’ja nisim javës gjithë energji. Pra, kur të filloni një udhëtim të ri, zbuloni se çfarë kanë në dispozicion yjet për ju, nga astrologu Shri Bejan Daruwalla.

Ka dymbëdhjetë shenja të zodiakut dhe secili ka veçoritë e tij të dallueshme. Qoftë Dash, Dem, Binjak, Gaforre, Luan, Virgjëreshë, Peshore,  Akrep, Shigjetar, Bricjap, Ujor apo Peshk – secili prej shenjave ka diçka unike për të treguar:

Dashi

Java nuk duket të jetë shumë e favorshme për ata që duan të martohen. Sidoqoftë, çiftet e martuara do të jenë në gjendje të shijojnë jetën në maksimum. Do të mësoni ta pranoni partnerin tuaj me gjithë zemër. Do të keni mundësi të gjeni mënyra të ndryshme të fitimit të parave. Nuk parashikohen shpenzime të mëdha. Punonjësit me rrogë do të entuziazmohen kur marrin stimuj për disa detyra që ata mund të kenë kryer me sukses gjatë së kaluarës. Biznesmenët mbesin të zënë duke negociuar marrëveshje të ndryshme fitimprurëse. Studentët që ndjekin studimet pas diplomimit mund të mos jenë në gjendje t’i kushtojnë mjaft kohë studimeve. Nëse ata nuk punojnë mjaftueshëm, procesi i tyre i mësimit do të ngadalësohet dhe përparimi i tyre do të vijë në një ndalesë të rëndë. Lëvizja e fortë e Marsit do të forcojë sistemin tuaj imunitar. Edhe nëse sëmureni, do të rikthehesh përsëri brenda asnjë kohe! Asnjë çështje madhore shëndetësore nuk parashikohet gjatë kësaj jave.

Demi

Ata në lidhje të përkushtuara do të jenë shumë të prirur të provojnë kënaqësinë në lidhjet e tyre. Do të përqendroheni në kursimin e parave për sigurinë e së ardhmes suaj. Punonjësve me pagë do t’u jepen detyra të ndryshme që nuk përfshihen në përshkrimin e punës. Ata mund të mos jenë në gjendje të kryejnë detyrat e caktuara brenda kohës së përcaktuar. Java nuk duket të jetë shumë e favorshme për punonjësit me rrogë. Progresi i studentëve që ndjekin diplomimin do të jetë shumë i kënaqshëm. Ekziston një mundësi e veçantë për të përballuar ndonjë çështje madhore shëndetësore. Ne ju këshillojmë që të vizitoni mjekun tuaj menjëherë në çdo shenjë shqetësimi. Jini të rregullt me çfarëdo medikamente të përshkruara.

Binjakët

Në përgjithësi, koha e kaluar me familjen tuaj do të jetë e gëzueshme. Sidoqoftë, dallimet e mendimeve janë të mundshme me dikë me të cilin jeni lidhur emocionalisht. Prioriteti juaj duhet të jetë zgjidhja e të gjitha dallimeve të tilla në mënyrë miqësore. Disa përfitime të bukura financiare janë në dispozicion për ju gjatë kësaj jave! Nuk parashikohen shpenzime të mëdha. Do të keni sukses në kursimin e parave gjatë kësaj periudhe. Takimet e biznesit sigurisht që do të dëshmojnë të jenë përfituese për biznesmenët. Vizitat e përsëritura do të japin përfundimisht rezultate inkurajuese për zgjerimin e biznesit. Biznesmenët duhet të jenë të përgatitur të përballen me sfida të reja çdo ditë. Studentët që ndjekin arsimin e lartë mund të mos jenë në gjendje t’i kushtojnë mjaft kohë studimit. Nëse ata nuk punojnë mjaftueshëm, procesi i tyre i të mësuarit do të ngadalësohet ose ndalet plotësisht.

Gaforrja

Çiftet e martuara mund të mbeten të pakënaqur për shkak të një qëndrimi indiferent dhe të paqartë nga bashkëshorti i tyre. Jini të durueshëm me veten dhe bashkëshorten tuaj. Punonjësit me paga do të ndjehen vazhdimisht të pasigurt për pozicionin e tyre brenda organizatës pasi që ata nuk do të jenë në gjendje të kryejnë detyrat e caktuara në kohë. Biznesmenët do të jenë në gjendje të bëjnë një marrëveshje shumë fitimprurëse. Studentët që ndjekin diplomimin nuk do të jenë në gjendje të përqendrohen siç duhet. Ata do të ndjehen sikur nuk studiojnë fare! Ata do të fillojnë të kërkojnë mundësi të përshtatshme punësimi. Ekziston rreziku i lëndimit në pjesën e sipërme të trupit tuaj. Diabetikët duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm në lidhje me shëndetin e tyre dhe nivelin e sheqerit gjatë kësaj jave. Ndiqni udhëzimet dietike të dhëna nga mjeku juaj.

Luani

Java nuk duket të jetë shumë e favorshme për çiftet e martuara. Do të jetë shumë e rëndësishme që çiftet t’i japin njëri-tjetrit kohë dhe hapësirë. Kjo do t’i ndihmojë ata të ruajnë harmoninë. Mundohuni të buxhetoni financat tuaja dhe mbani kontroll të rreptë mbi shpenzimet e padëshiruara. Ju lehtë do të jeni në gjendje të menaxhoni rutinën tuaj, si dhe shpenzimet e rastësishme. Ndikimi planetar tregon përparim pozitiv për biznesmenët. Ata do të duhet të punojnë jashtëzakonisht shumë për të arritur qëllimet e tyre. Konkurrenca do të jetë absolutisht e pamëshirshme. Planet dhe strategjitë do të duhet të riformulohen. Studentët që ndjekin arsimin e lartë do të jenë në gjendje të përqendrohen shumë më mirë. Progresi i tyre i përgjithshëm do të jetë shumë mbresëlënës! Diabetikët do të duhet t’i përmbahen një diete shumë të rreptë. Shmangni ato ëmbëlsirat me ujë në gojë dhe pije të ftohta me përmbajtje të lartë sheqeri.

Virgjëresha

Çdo çështje brenda familjes duhet të trajtohet me takt. Ruani qetësinë tuaj dhe përpiquni ta zgjidhni çështjen në mënyrë miqësore. Pozicioni juaj financiar do të mbetet i fortë. Biznesmenët do të duhet të punojnë shumë për të arritur progres. Do të kërkohet punë e vazhdueshme, e zellshme dhe e plotë. Do të kërkohet shumë durim dhe këmbëngulje për të arritur marrëveshje fitimprurëse. Studentët mund të kenë një tendencë të fortë për të lënë pas dore studimet. Kjo sigurisht që do të ketë pasoja të ashpra dhe negative. Kini kujdes me çështjet që lidhen me syrin tuaj të majtë. Nëse zbuloni se keni probleme në shikim, ju rekomandojmë që të vizitoni menjëherë një okulist. Me ilaçe, çështja juaj do të korrigjohet shumë shpejt.

Peshorja

Nëse po ndjeheni të stresuar, të mërzitur apo vetëm, vizitat tek një terapist nuk janë mënyra e vetme se si të ballafaqoheni me këto ndjenja. Nëse vëreni veten se po largoheni nga njerëzit më të afërt dhe keni mendime negative, mendoni të ndihmoni veten. Shkruajini të gjitha mendimet negative dhe bekimet që ke në jetë në një letër. Tregohuni i sinqertë teksa i hidhni në letër. Komunikoni me një person që duket se ka aftësinë të ju bëjë të ndiheni mirë dhe ju bën të buzëqesh. Ju mund të ndihmoni veten, vetëm në momentin që tregoheni të sinqertë dhe flisni hapur për çka do që po kalon.

Akrepi

Që në fillim të kësaj jave po ndjeheni i lodhur dhe i rraskapitur. Po a është kjo mënyra e zakonshme si i qaseni jetës suaj? Është në dorën tuaj si t’i qaseni rrethanave tuaja. Ju keni fuqinë për ndërruar mënyrën se si mendoni për jetën dhe të ardhmen tuaj, dhe këto mendime negative nuk po ju bëjnë kurrfarë nderi. Filloni të ndërtoni pak entuziazëm në jetën tuaj sepse negativiteti do të qëndrojë si barrierë mes jush dhe atë që dëshironi ta keni në jetë. Nëse besoni mjaftueshëm në atë që ëndërroni universi do ju ngrejë drejt asaj. Pak punë, pak buzëqeshje dhe pak humor do ju qojnë larg në jetë.

Shigjetari

Këtë javë do të jeni më të vëmendshëm se kurrë për reputacionin tuaj. Ndoshta po mendoni të impresiononi dikë. Është gjithnjë e rëndësishme të mendoni për imazhin tuaj dhe mënyra se si u qaseni të tjerëve. Edhe pse ju gjithnjë mbani qëndrim ju duhet të punoni në çfarëdo lloj gjëje që ju e konsideroni si pikë tuaj të dobët. Një mundësi e re është në horizontin tuaj edhe nëse nuk vjen këtë javë. Mbani këtë qëndrim dhe ndjehuni rehat me ndryshimet. Kjo mundësi e re mund të luajë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj.

Bricjapi

Biznesmenët që kanë menduar për fillimin e një projekti të ri të ndërmarrjeve të përbashkëta, mund ta bëjnë këtë pa asnjë hezitim gjatë kësaj kohe. Mos merrni rreziqe të panevojshme për të rritur karrierën tuaj. Studentët që paraqiten në provime do të kenë sukses gjatë kësaj jave. Edhe pse, do të kërkohet shumë punë e vështirë dhe e sinqertë. Studentët duhet të ruajnë fokusin dhe përqendrimin e tyre. Raporti juaj me të dashurin tuaj do të jetë njëqind për qind. Do të përjetoni një lidhje të fortë emocionale me partnerin tuaj. Jeta juaj romantike do të jetë plot dashuri dhe ngrohtësi. Do të bekoheni me një stabilitet të shkëlqyeshëm financiar. Investimi në bursë do t’ju japë rezultate të shkëlqyera. Sidoqoftë, mos shkoni në avantazh dhe mos merrni shumë rreziqe.

Ujori

Në punë, ju duhet të përpiqeni më shumë. Është e domosdoshme të besoni në aftësitë tuaja. Ju mund të përpiqeni të respektoni afatet kohore që ju janë dhënë. Java do të jetë e mundimshme për sa i përket lidhjeve me njerëz të ndryshëm. Ju duhet të flisni me edukatë dhe me kujdes me partnerin tuaj. Kur merreni me palë, mbani një ton të sjellshëm dhe mos u përfshini në një argument të panevojshëm që mund të dëmtojë lidhjen tuaj. Për momentin nuk duhet të investoni para në pasuri të patundshme. Po kështu, mos blini aksione pasi kjo është një kohë me rrezik. Për shëndetin nuk ke asgjë për tu shqetësuar. Studentët në studimet pasuniversitare do të jenë të gëzuar dhe më shumë vetëbesim.

Peshqit

Mos merrni ndonjë vendim të nxituar në lidhje me biznesin gjatë kësaj periudhe. Biznesmenët që kanë planifikuar një zgjerim të biznesit të tyre duhet ta shtyjnë atë për një datë të mëvonshme. Ciftet e martuar do të kalojnë një kohë të shkëlqyer së bashku. Një drekë e pasur, një darkë ekstravagante dhe aktivitete argëtuese së bashku janë të gjitha të rezervuara për ju! Mundohuni të jeni më mirëkuptues me bashkëshortin tuaj. Studentët këshillohen fuqimisht që të mos zgjedhin karrierën e tyre me nxitim gjatë kësaj jave. Mendoni dy herë përpara se të hyni në një universitet të ri. Shanset janë, se do të pendoheni më vonë. Do të merrni shumë mundësi për të fituar para gjatë kësaj jave. Hyrja financiare do të jetë gjithashtu e rregullt, e qëndrueshme dhe e kënaqshme. Fitimet monetare nga anëtarët e familjes janë gjithashtu të mundshme.

 

 

 

Artikuj të ngjashëm