Horoskopi: Ja çfarë sjell për ju muaji maj

By

Përgatituni të shikoni ndërsa jeta juaj ndryshon para syve tuaj!

Maji mund të jetë një nga muajt më intensiv dhe më kuptimplotë për ju në vitin 2022. Ndërsa planetët zhvendosen, eklipset zhurmojnë dhe ne fillojmë të përjetojmë më shumë retrograde planetare, do të ndiheni sikur po hyni në qendër të një cikloni !

Jemi në sy të stuhisë së sezonit të eklipsit

Fati ka ardhur! Stina e eklipsit është periudha e vitit kur përjetojmë eklipse diellore dhe hënore – momente intensive që njerëzit e lashtë i shihnin si periudha parandjenjëse në kohë. Nga ana shpirtërore dhe astrologjike, ne i shohim eklipset si jashtëzakonisht të rëndësishme, sepse fillimet monumentale, përfundimet dhe pikat e kthesës ndodhin të gjitha brenda jetës sonë. Eklipsi diellor në Demi më 30 Prill 2022 do të hapë një derë për ju, duke ofruar fillime të reja dhe aventura emocionuese. 15 maji 2022 do të jetë një eklips hënor në Akrep – i cili do të sinjalizojë një fund dramatik, emocional dhe intensiv me të cilin do të përballeni. Kushtojini vëmendje intuitës suaj dhe çdo sinkroniteti që ndodh. Teknikisht jemi në sezonin e eklipseve deri më 15 qershor 2022, prandaj shtrwngo rripin!

Merkuri çmenduri retrograde

Mërkuri sërish retrogradë?! Po është e vërtetë. Faza e frikshme retrograde e Mërkurit do të fillojë zyrtarisht më 10 maj 2022 dhe do të zgjasë deri më 3 qershor 2022. Megjithatë, në fillim të majit, tashmë do të ndjeni ngadalësimin e jetës, projekteve dhe planeve. Konfuzioni më i madh do të ndodhë gjatë retrogradit aktual, por ne do të zgjidhim ende detajet deri më 18 qershor 2022. Mos nënshkruani kontrata, mos bëni premtime, filloni një marrëdhënie ose nisni ndonjë përpjekje të re.

Është koha për t’u ndezur

Le të bëhemi gati të zhurmojmë! Shumë planetë do të kalojnë në Dash, shenjën e zodiakut të liderit, këtë muaj. Afërdita, planeti i dashurisë, do të sjellë pasion dhe erëza në marrëdhëniet tona nga 2 maji deri më 28 maj 2022, ndërsa Marsi, planeti i seksit, do të sjellë guxim dhe epsh në jetën tonë nga 24 maji deri më 5 korrik 2022. Madje më e rëndësishmja, Jupiteri, planeti i fatit, do të na ndezë dëshirat dhe besimin, nga 10 maji deri më 28 tetor 2022! Dilni në një territor të ri për të krijuar jetën e ëndrrave tuaja!

Është sezoni i Demit

Le të lulëzojmë! Sezoni i Demit është sezoni i dytë i vitit të zodiakut dhe mishërimi i vërtetë i pranverës në hemisferën veriore. Gjatë kësaj periudhe të vitit, ne fokusohemi në mënyrën se si mund të ndërtojmë drejt planeve, shpresave dhe ëndrrave tona më të mëdha duke përdorur prakticitetin, qëndrueshmërinë dhe sensin e përbashkët. Kjo është gjithashtu një kohë e mrekullueshme për t’u fokusuar në dëshirat tona sensuale dhe romantike, duke shijuar bollëkun e jetës! Trajtojeni veten mirë dhe jetoni në këtë moment. /Prive.al

 

 

 

Artikuj të ngjashëm