Hoqi dorë nga aktrimi, Emily Ratajkowski flet për arsyen

By

Emily Ratajkowski më në fund po tregon pse vendosi të linte karrierën e saj të aktrimit.

Në një intervistë me Los Angeles Times të botuar të enjten, modelja, aktorja dhe autorja reflektoi mbi vendimin e saj për t’u larguar nga aktrimi pasi luajti në role të ndryshme përkrah aktorëve si Ben Affleck, Amy Schumer dhe Zac Efron.

Roli kryesor i Ratajkowski ishte në filmin Gone Girl të vitit 2014 , në të cilin ajo luajti dashnoren e Nick të Affleck. Ajo vazhdoi të luajë përballë Efron në We Are Your Friends, Schumer në I Feel Pretty dhe Marc Maron në Easy. Audicioni i saj i fundit ishte për Triangle of Sadness të Ruben Östlund.

Megjithatë, pavarësisht se ajo dhe ekipi i saj punonin shumë në atë kohë për të gjetur role që tregonin se si ajo ishte një “aktore serioze me jetëgjatësi”, tha Ratajkowski për gazetën, “Nuk më pëlqente, “Oh, unë jam një artiste që performoj dhe kjo është priza ime.’ Ndihesha si një copë mishi që njerëzit po e gjykonin, duke thënë: ‘A ka ajo ndonjë gjë tjetër përveç [gjirit] e saj?’”

E lodhur duke e bërë veten “të tretshme për burrat e fuqishëm në Hollywood”, ajo pushoi nga puna menaxherin e saj, agjentin e aktrimit dhe përfaqësuesin tregtar në vitin 2020, një vendim që buronte nga mosmundësia për t’u “besuar atyre”.

Ajo shpjegoi, “Isha sikur, ‘mund të përballoj marrjen e telefonatave. Unë do t’i marr këto vendime. Asnjëri prej jush nuk e ka në zemër interesin tim më të mirë. Dhe të gjithë ju i urreni gratë’”.

Ratajkowski aktualisht drejton podcastin High Low With EmRata, ku mirëpret mysafirët për të diskutuar gjithçka, nga feminizmi te seksi, politika dhe TikTok.

Artikuj të ngjashëm