Hiti i vjetër i Genta Ismajlit, ripërpunohet nga Arta Hajra

By

Me versionin e saj të këngës ‘Na’, Arta Hajra bëri që gjithë të kthejnë sytë drejt saj.

Versioni i talentes me banim në Suedi u pëlqye shumë dhe nga plot, u konsiderua më i mirë se origjinali.

Prej asaj periudhe, këngëtarja bëri edhe këngë të saja por cover-at nuk i tradhëtoi.

2017-tën, Arta po e përmbyll me një këngë të vjetër të Genta Ismajlit në versionin e saj.

Këngëtarja ka publikuar në rrjete sociale interpretimin e ‘Pse ike’ me të cilin i ka dëshiruar ndjekësve një fundjavë të mbarë.

Më mirë nga Genta apo nga Arta?! Na thoni mendimin tuaj /Prive.al

Artikuj të ngjashëm