Historia e pathënë: Këngëtarja shqiptare që i shpëtoi rënies nga ballkoni

By

Ka kohë prej kur kemi dëgjuar për të fundën herë lajme nga Edona Vatovci.

Artisja e cila spikati në spektakle të talentëve për të vazhduar më pas me disa këngë në identitetin e saj unik është distancuar nga jeta publike për mbi një vit.

View this post on Instagram

still waiting for the moment when we stop with the ligma jokes 🤠

A post shared by Edona Vatoci (@_ktrr_) on

Për këtë, duket të ketë pasur arsye të forta, të cilat për të parën herë ua zbulon ekskluzivisht Prive.al.

Në muajin Maj të 2017-tës, këngëtarja ka përjetuar një episod aspak të lehtë në jetën e saj. Edona ra nga lartësia e banesës së saj, fatmirësisht duke shpëtuar, ndonëse me pasoja fizike.

Pikërisht ky është shkaku që këngëtarja e njohur, në rrjete sociale kohë pas kohe poston fotografi të pajisjeve që mban në këmbë apo fotografive të rentgenit që dëshmojnë pasojat.

Në një vjetorin e episodit, ajo në rrjete sociale kishte bërë dedikim emocional, që në fakt nuk ishte deshifruar nga publiku i gjerë për ngjarjen me të cilën lidhej.

‘Sot festoj vazhdimësinë, vullnetit dhe kurajon, duart e kujdesura dhe katër metaletqë gjithmonë do i kem në shpinë’ – deklaronte këngëtarja e njohur.

Për guximin, vullnetin dhe kurajon, Edona meriton definitivisht respekt nga të gjithë ne! Mezi po e presim të rikthehet me projekte të reja, të cilat i ka paralajmëruar para pak kohësh. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm