U dhunua Angelina Jolie nga producenti i njohur? Flet vet ai!

By

Harvey Weinstein u akuzua nga Angelina Jolie për dhunim, por ai i mohoi këto akuza duke thënë se kurrë nuk e kam sulmuar Angelina Jolie.

“Unë kurrë nuk kam bërë asnjë sulm, dhe asnjë përpjekje ndaj saj” deklaroi Weinstein.

“Kjo është një publicitet i pavërtetë dhe i klikuar,” vazhdoi deklarata. “Ju jeni Angelina Jolie, çdo mashkull dhe femër në botë, jam i sigurt, tregon interes për ju. A po ju sulmon e gjithë bota”?

Përgjigja nga Weinstein vjen pasi aktorja e përshkroi përvojën e saj të mëparshme me të si “përtej kalimit”, ndërsa promovoi librin e saj të ardhshëm, “Know Your Rights” për “The Guardian” në një intervistë të publikuar ditën e djeshme.

“Për mua është shumë e qartë, ajo e ka bërë këtë për shitjen e librit të saj,” shtoi më tutje ai.

Pretendimet e Jolie për Weinstein dolën derisa ajo po diskutonte çështjet e vazhdueshme që kishte me ish-burrin e saj, Brad Pitt, që përfundimisht çuan në përfundimin e martesës së tyre.

Ajo shtoi se asaj iu kërkua të bënte “The Aviator” në vitin 2004, por tha jo sepse Weinstein ishte i përfshirë.

“Unë kisha një përvojë të keqe me Harvey Weinstein në rininë time, dhe si rezultat, zgjodha të mos punoja kurrë më me të dhe të paralajmëroja të tjerët kur të punonin”, tha Jolie. “Kjo sjellje ndaj grave në çdo fushë, në çdo vend është e papranueshme”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm