Halle Berry futet në probleme ligjore dhe kjo është arsyeja

By

Halle Berry po debuton si regjisore në filmin e ri “Bruised” por tani ka telashe ligjore.

Filmi ndjek historinë e një luftëtareje të arteve marciale të përziera të quajtur Jackie Justice.

Sipas TMZ, ish -luftëtarja e UFC Cat Zingano pohon se në verën e vitit 2019, Berry i tha asaj se ajo do të ishte një përshtatje e mirë për filmin.

Thuhet se ato bënë një marrëveshje që Zingano duhet të “mbante orarin e saj të paster” vetëm në rast se fillonin xhirimet, por sipas luftëtares, asaj iu afrua shpejt UFC me një ofertë të rëndësishme luftimi.

Zingano pretendon se ajo i tha Berry për marrëveshjen e mundshme dhe aktorja thuhet se tha se nëse dëshiron të luajë në Bruised, ajo do të duhet të refuzoje luftën. Kishte të bënte me politikën e sigurimit të filmit, kështu që Zingano vazhdoi dhe i tha UFC -së se nuk do të merrte pjesë.

Sidoqoftë, gjërat ndryshuan për Zingano pasi ajo i tha Berry vendimin e saj. Thuhet se Zingano ishte gati për rolin e saj të madh në film, megjithatë Berry thuhet se i tha asaj se filmi do të merrte parasysh vetëm luftëtarët aktualë të UFC, dhe nëse ajo nuk është më në UFC, Zingano nuk mund të jetë në film.

Luftëtarja më pas deklaroi se Berry nuk do të komunikonte më me të. Është e paqartë se çfarë dëmi të veçantë kërkon Zingano në padi. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm