Halle Berry akuzon ish të dashurin për incest

By

Halle Berry akuzoi ish të dashurin e saj për një lidhje incesti.

Ish-vajza e Bond pretendoi në dokumentet e gjykatës se Gabriel Aubry, 43 vjeçar, ishte në një lidhje me një anëtar të familjes “për vite”.

 The former Bond girl claimed Gabriel Aubey,43, used racial slurs
Halle Berry dhe Gabriel Aubry

Aubry, një nga nëntë fëmijë, dyshohet se e kishte filluar atë ndërsa rritej duke lëvizur nga një jetimore në tjetrën.

Ai gjithashtu akuzohet për fjalor racist ndaj vajzës së tij dhe Halle, Nahla dhe nuk pranon ta njohë atë si biraciale.

Berry, 53 vjeçare dhe Aubry u lidhën bashkë në vitin 2005 por luftuan një betejë të hidhur për kujdestari pas ndarjes së tyre në vitin 2010 – duke arritur kulmin në një përleshje shpërthyese në 2011 kur Berry u përpoq të merrte vajzën e saj për të jetuar në Francë.

Dokumente të pazbardhura nga çështja, të marra nga The National Enquirer, zbulojnë se çifti kishte bërë seks vetëm tre herë në vit – pasi modeli kanadez Aubry luftoi me efektet e incestit të tij.

Berry dëshmoi: “Pas gjashtë muajve të parë të lidhjes sonë, jeta jonë seksuale u zvogëlua dhe pas një viti ne patëm seks më pak se tre herë në vit”.

Ekipi i saj ligjor pretendoi se lidhja e ndyrë – e cila filloi kur Aubry ishte në kujdestari – vazhdoi “me vite”.

Ajo gjithashtu pretendoi se ai kishte një histori të problemeve të shëndetit mendor dhe vuante nga depresioni dhe ankthi social, por nuk pranoi të kërkojë ndihmë profesionale.

Ajo shtoi: “[Gabriel] refuzoi të njohë ose pranojë përgjegjësinë për këto çështje. Në vend të kësaj, ai kritikoi trupin tim në mënyra që ishin shumë poshtëruese ndaj grave.

“Më në fund e binda [atë] të shkoj te një terapist i përbashkët për të adresuar këto çështje.”

Gjykatësi përfundimisht hodhi poshtë kërkesën e Berry për të transferuar Nahla, tani 11 vjeçare, në Francë me të dashurin e atëhershëm Olivier Martinez.

Dy javë më vonë, Aubry dhe aktori francez Martinez patën një luftë brutale me grushta në shtëpinë e Berry’s California. Martinez dyshohet se goditi Aubry dhe i përplasi kokën në rrugë.

 Aubry pictured after his fight with Martinez
Gabriel Aubry pas përleshjes me Olivier Martinez

Aubry, i cili u largua më keq nga përleshja, u dërgua në spital, por asnjë akuzë nuk u ngrit kurrë.

Në vitin 2014, një gjykatë urdhëroi Berry që t’i ishit të saj 16 mijë dollarë në muaj, plus 302 mijë dollarë për të mbuluar shpenzimet e tij ligjore.

Berry dhe Martinez u martuan në 2013 dhe kishin djalin Maceo para se të ndaheshin dy vjet më vonë.

 Halle Berry went on to marry French actor Olivier Martinez in 2013
Halle Berry dhe Olivier Martinez

 

Burimi: The Sun 

Artikuj të ngjashëm