Habit Luana: Shfaqet me veshje tradicionale shqiptare në setin e ri

By

Disa ditë më parë, këngëtarja dhe prezantuesja Luana Vjollca u shfaq krah fotografit Artan Korenica në kalanë e Prizrenit.

Ndonëse nuk u kuptua se çfarë e dërgoi Luanën në majën më të lartë të Prizrenit, janë dashur vetëm pak ditë të kalojnë që të shuhet kurioziteti.

Luana ka realizuar një set fotografik me veshje tradicionale shqiptare të cilat e kanë sjellur në një tjetër dimension.

Larg nga veshjet moderne, të ngushta, me fokus tek linjat trupore, Luana na kthen në kohë duke na krijuar imazhin se si do dukej vite më parë.

Kujtojmë se pas ripërpunimit të ‘Mi dhe flakë mallit tim’, bukuroshja po punon në projekt të ri muzikor bashkë me planet që ka për sezonin e ri televiziv, sërish në Top Channel. /Prive.al

Ti Shqipëri, më jep nder, më jep emrin Shqipëtar ! ?? @traditionalcouturetina ✨

A post shared by LUANA (@luanavjollca) on

Artikuj të ngjashëm