Grimeri i Kim Kardashian inspirohet nga Sellma e Xhensila! (Foto)

By

Paraqitja e Xhensilës në dasmën e saj u komentua jashtëzakonisht shumë. Çdo detaj i saj u analizua e sidomos pjesa e grimit që mori nota të shkëlqyeshme nga ndjekësit e saj por edhe profesionistët.

Por mesa duket grimi që Sellma bëri te Xhensila tejkaloi kufinjtë shqiptarë. Një tjetër shqiptar u inspirua nga kreativiteti i Sellmës.

Mario Dedivanovic, grimeri kryesor i yllit të reality show Kardashian para dy dite ka bërë të njëjtin make up në fytyrën e Kimin

Si në të rralla raste, këtu nuk mund të zgjedhim se kush duket më mirë pasiqë të dy make up artistët kanë bërë punën në përsosmëri duke nxjerrur në pah fytyrat e bukura të Kim dhe Xhensilës./Prive.al

Artikuj të ngjashëm