Glamur i përjetshëm: Veshjet më të bukura të Sophia Loren

By

Sophia Loren, emri origjinal Sofia Villani Scicolone, (lindur më 20 shtator 1934, Romë, Itali), aktore italiane e filmit, e cila u ngrit mbi origjinën e saj të varfërisë në Napolin e pasluftës për tu njohur në mënyrë universale si një nga gratë më të bukura të Italisë dhe ylli më i famshëm në historinë e filmit.

Shumë kohë përpara se të kishim Kim Kardashian West në një fustan Versace, ishte Sophia Loren. Aktorja italiane epitomizoi modën e viteve ’50 dhe ’60 me korset e saj për forcimin e bustit, fustanet me bel të lartë dhe pantallona të shkurtra të plazhit. Ajo madje dukej tërheqëse në një palë xhinse të thjeshta dhe një T-shirt me vija.

Loren ishte krenare për trupin e saj dhe vazhdon të jetë edhe sot ndërsa mbush 85 vjeç në shtator. Të gjithë ne mund të mësojmë një ose dy gjëra nga Znj. Dolce Vita, gruaja rrobat e së cilës shërbejnë vetëm për të treguar stilin e saj seksual dhe adhurimin e saj për modën e bukur.

Këtu, hedhim një vështrim përsëri në mishërimin e glamurit – Sophia Loren — dhe stilin e saj legjendar:

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Burimi: Harpersbazaar.com

Artikuj të ngjashëm