Gjenden të vdekur prindërit e aktores së njohur, këto janë dyshimet e para!

By

Autoritetet dyshojnë se prindërit e moshuar dhe të sëmurë të aktores së “Dune” dhe “The Walking Dead|, Alicia Witt, mund të kenë vdekur nga hipotermia pasi trupat e tyre të pajetë – njëri prej tyre i veshur me një pallto – u gjetën brenda shtëpisë së tyre në Massachusetts këtë javë.

Robert Witt, 87 vjeç dhe Diane Witt, 75 vjeç, u gjetën të pajetë të hënën, pasi vajza e tyre 46-vjeçare i kërkoi një të afërmi që të bënte një kontroll të mirëqenies për ta, sepse ajo nuk ishte në gjendje t’i takonte.

Policia tha se kishte marrë raporte se prindërit e Witt kishin përjetuar ‘probleme me furrën’ dhe po përdornin një ngrohës hapësire për të ngrohur shtëpinë e tyre të rrënuar, sipas Worcester Telegram dhe Gazette.

Hetuesit thonë për Boston 25 se tani besojnë se hipotermia – një rënie e rrezikshme e temperaturës së trupit të shkaktuar nga një ekspozim i zgjatur ndaj të ftohtit – ka të ngjarë të ketë luajtur një rol në vdekjet e çiftit.

Njëri nga prindërit u tha se ishte zbuluar i veshur me një pallto brenda. Në trupa nuk u gjetën shenja të dukshme të traumës dhe nuk u zbuluan gjurmë gazesh helmuese si monoksidi i karbonit gjatë një kontrolli të mëpasshëm. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm