Gjëja më e sikletshme që çdo shenjë e horoskopit bën në një marrëdhënie

By

Gjithçka tek ju ndryshon kur jeni pjesë e një çifti dhe ndonjëherë ato ndryshime janë të çuditshme, të mrekullueshme dhe paksa të sikletshme. Por ndryshimi është i mirë (edhe pse ju duhet të jeni në rregull me ndarjen e hapësirës tuaj me dikë tjetër)!

Lajmi i mirë është se me kalimin e kohës ndiheni rehat me njëri-tjetrin. Ju hyni në një grindje me tjetrin dhe mund të ndiheni sikur jeni pothuajse një person, duke ndarë të metat, veçoritë, veçoritë dhe çdo zakon dhe sjellje tjetër të çuditshme.

Por ajo që është vërtet e çuditshme është se këto gjëra nuk i duken të zakonshme për partnerin tuaj. Fatkeqësisht, këto zakone nuk përputhen gjithmonë mirë.

Ja gjëja më e sikletshme që çdo shenjë e zodiakut bën në një lidhje

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dashi është aq tepër konkurrues me partnerin e tyre sa asgjë nuk regjistrohet përveçse të luajë lojën. Nëse njëri partner duhet të lëndohet, pasi të sigurohet se do të marrë kujdesin që i nevojitet, Dashi do ta shpallë veten fitues si parazgjedhje, pavarësisht se kush fitoi kur ndodhi lëndimi. Por ky është vetëm një shembull i natyrës së tyre konkurruese.

Dashi nuk është vetëm konkurrues me sporte ose aktivitete të destinuara për të qenë miqësorë dhe argëtues; ata do të bëjnë gjithçka për të siguruar që të “fitojnë” çdo situatë, që do të thotë se ata shpesh “mbajnë rezultat” në marrëdhënie, gjë që krijon një pozicion të vështirë në marrëdhënien e tyre. E vërteta është se Dashi nuk do të tregohet i butë me askënd vetëm sepse e do.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Gjëja më e sikletshme që bën Demi në marrëdhënien e tyre është dëshira kaq e madhe për të gërmuar në të kaluarën. Por jo vetëm e kaluara e tyre; përkundrazi, ata këmbëngulin të dëgjojnë çdo informacion të vetëm për ish-partnerin e tyre, marrëdhëniet e dështuara dhe çdo detaj tjetër të rëndë.

Problemi është se ata bëhen xhelozë kur zbulohet ai informacion. Ajo çon lehtësisht në pakënaqësi kur ato detaje thjesht mund të kishin mbetur në të kaluarën. Është më mirë që Demi të ndiejë emocionet e tij dhe të shikojë nga brenda, në vend që të presin që partneri i tyre të vërtetojë dëshirën e tyre për njohuri që nuk kanë nevojë.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Binjakët dhe partneri i tyre kanë gjuhën e tyre sekrete. Kur ata janë jashtë me një turmë, ata do t’i thonë diçka partnerit të tyre që ngatërron të gjithë të tjerët përveç tyre. Binjakët dhe partneri i tyre madje kanë emra budallenj për njëri-tjetrin, gjë që vetëm siguron që ata janë një nga ata çifte.

Por shikimet e çuditshme nga të tjerët mund t’i hedhin Binjakët në një lak që në fund të fundit ndikon në marrëdhënien e tyre. Kur ndihen të sikletshëm, ata priren të zhyten në mendimet e tyre, por është e rëndësishme që ata të jenë vetëm vetvetja dhe të harrojnë atë që mendojnë të tjerët.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Pasi Gaforrja ka një marrëdhënie të fortë, nuk ka asgjë që nuk do t’i thonë partnerit të tyre. Ata i shpjegojnë të dashurit të tyre se si ndihen me detaje torturuese – dhimbjet e së kaluarës, shqetësimet e së ardhmes, kënaqësitë e tyre fajtore, çdo gjë të gabuar që kanë bërë ndonjëherë dhe dëshirat e tyre të fshehta.

Mund të bëhet e sikletshme për marrëdhënien e tyre nëse partneri i tyre nuk e kupton fare se sa emocional dhe me humor është Gaforrja. Për fat të mirë, nëse marrëdhënia e tyre romantike është e besimit të ndërsjellë dhe bisedave më të thella, Gaforrja mund ta kapërcejë atë ndjenjë të sikletshme.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Luanit as nuk i mbyll një sy kur partneri i tyre vjen në shtëpi për t’i gjetur duke kërcyer përreth, duke kënduar në majë të mushkërive këngën e tyre të preferuar ose duke pozuar në pasqyrë si modele. Kjo është natyra e vërtetë e pafrenuar e Luanit, në fund të fundit!

Vetëbësimi i Luanit është i pakrahasueshëm, por ndonjëherë mund të shfaqet si kërkim i vëmendjes. Megjithëse partneri i tyre i njeh më së miri, kjo mund të shkaktojë tension, duke e bërë tjetrin të ndihet në hije. Luani nuk duhet të mbyt kurrë shpirtin e tyre, por ulja e tij do të bëjë mrekulli për marrëdhënien e tyre.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Virgjëresha ka një tendencë për të prishur momentet romantike me pak kritika, duke i bërë gjërat paksa të sikletshme. Virgjëresha dhe partneri i tyre mund të jenë kapur për dore dhe të shikojnë njëri-tjetrin në sy, kur Virgjëresha do të nxjerrë në pah një të metë në hundë, duke e prishur këtë moment përgjithmonë.

Virgjëresha do të justifikojë sjelljen e tyre, por është më mirë të keni parasysh momentin. Duke hedhur në një shaka joromantike, ajo bëhet e sikletshme dhe çon në tension në marrëdhënie.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Peshorja dhe të tjerët e tyre të rëndësishëm duan të flasin pafund për kafshët e tyre shtëpiake – sa të lezetshme janë, gjërat e adhurueshme që bëjnë dhe gjithçka tjetër në mes. Peshores nuk i intereson nëse të tjerët mendojnë se janë paksa shumë të dashuruar me kafshët e tyre shtëpiake, por bëhet e vështirë në një moment të caktuar.

Kur partneri i tyre sheh se Peshorja është paksa e mbingarkuar me obsesionin e tyre, mjegullon kufirin midis të qenit një prind i mrekullueshëm kafshësh shtëpiake dhe fokusimit të tepërt në një gjë. Peshorja duhet të kuptojë se këmbëngulja e tyre është një tipar i madh, por ata duhet ta mbështjellin atë herë pas here.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Akrepi ka një sens shtesë që e përdorin shpesh për të gjetur informacion. Për shembull, nëse përplasen me një nga miqtë e vjetër të tjetrit të rëndësishëm që nga kthimi, ata mund të thonë se historia e tyre ishte diçka më shumë se miqësore. Por kur partneri i tyre i mohon akuzat, Akrepi bëhet gjithnjë e më i mërzitur, duke çuar në një sasi të madhe tensioni të sikletshëm.

Intuita e Akrepit është sigurisht e dobishme në shumë situata, por përpjekja për të kuptuar të kaluarën e partnerit të tyre nuk është një prej tyre. Për të mbajtur marrëdhënien e tyre të fortë dhe të shëndetshme, Akrepi duhet të përpiqet të bëjë një hap prapa dhe të kuptojë se lidhja e tyre me partnerin është më e rëndësishme se disa detaje të rastësishme.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetari ndajnë të njëjtin sens humori me partnerin e tyre, duke qeshur me të njëjtat gjëra dhe duke mbajtur brenda shaka. Humori dhe e qeshura janë një pjesë e dobishme e çdo marrëdhënieje afatgjatë, dhe për Shigjetarin kjo luan me natyrën e tyre edukative dhe kurioze. Por kur vjen puna te humori jashtë partnerit të tyre, ja ku hasin telashe.

Gjëja më e sikletshme që bën Shigjetari në marrëdhënien e tyre është të qesh me ngjarje fatkeqe. Nëse partneri i tyre pengohet dhe bie, Shigjetari do të qeshë me ta dhe do ta tallet pa u menduar. Për partnerin e tyre, është një reagim lëndues.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Bricjapit i pëlqen të diskutojë tema të bisedës që njerëzit mund t’i duken të mërzitshme, si financat personale, planet e daljes në pension dhe investimet. Por për partnerin e tyre, është vetëm një ditë tjetër bisede. Bricjapit nuk i duken të mërzitshme këto tema; në fakt, ajo u jep energji dhe luan me natyrën e tyre punëtore dhe ambicioze. 

Për fat të keq, bëhet e vështirë për marrëdhënien e tyre kur flasin kaq shumë për paratë, sepse kjo e bën Bricjapin të duket tepër materialist dhe i ngurtë. Ata duhet të bëjnë çmos për të ndërruar temën herë pas here.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Idetë e Ujorit për privatësinë janë disi të shtrembëruara, pasi ata nuk e kanë problem të ecin me partnerin gjatë momenteve private, si kur janë në banjë. Kjo shenjë e zodiakut është tepër e hapur me hapësirën e tyre personale, dhe si e tillë besojnë se duhet të jenë edhe të tjerët. Por ka tendencë t’i fërkojë njerëzit në mënyrën e gabuar.

Veprimet e Ujorit bëhen të sikletshme për partnerët e tyre të marrëdhënies kur ata me të vërtetë e përqendrojnë mentalitetin e tyre “të gjitha ose asgjë”. Ndoshta Ujori mund të mësojë të jetë pak më pak ndërhyrës dhe pak më i respektueshëm për dëshirat e partnerit.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Peshqit janë jashtëzakonisht rehat me partnerin e tyre. Aq sa nëse nuk duan të ndërrojnë pizhame apo të lajnë flokët pas një ose dy ditësh, mbeten të bindur se partneri i tyre do t’i duket akoma tërheqës. Dhe ndërsa ata kanë të drejtë që partneri i tyre romantik do t’i dojë pavarësisht se çfarë, kjo mund t’i fërkojë ata në mënyrën e gabuar.

Është e çuditshme për partnerin e Peshqve që t’i shohë ata duke u qetësuar pa kujdes në botë. Sepse edhe nëse marrëdhënia e tyre është e shëndetshme dhe e fortë, Peshqit mund të shfaqen si dembelë dhe të shkëputur nga bota përreth.

Artikuj të ngjashëm